[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

اهداف دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای با امکانات و اعتباراتش تطابق ندارد، روزنامه شیراز نوین

ایسنا/ نماینده مردم آباده، خرمبید و بوانات و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اهداف و برنامه‌های مورد نظر دانشگاه فنی و حرفه‌ای با امکانات و اعتبارات این دانشگاه، تطابق ندارد.
رحیم زارع در بازدید از دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس و دانشکده شهید باهنر شیراز در جمع خبرنگاران، ضمن تأکید بر اینکه دولت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باید نگاه تقویتی به دانشگاه فنی و حرفه‌ای داشته باشند، گفت: اعتبارات فعلی و امکانات موجود پاسخگوی انتظارات از دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیست.
وی با قدردانی از فعالیت‌های انجام شده، تأکید کرد که اهداف و شرح وظایفی که برای دانشگاه فنی و حرفه‌ای پیش بینی شده با امکاناتش قابل قیاس نبوده و این امکانات پاسخگوی اهداف نیست، لزوم تقویت اعتبارات این دانشگاه را یادآور شد و گفت: در دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس، زیرساخت لازم برای اهداف و برنامه‌هایی که در مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری پیش‌بینی شده فراهم است و باید از ظرفیت‌های موجود بیشترین بهره را برد.
زارع با بیان اینکه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، آماده کمک و همراهی با دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای است، افزود: معتقدیم بسیاری از دانشگاه‌هایی که شاید امروز دیگر ضرورت و اهمیت وجودشان در جامعه احساس نمی‌شود در این دانشگاه ادغام شوند و با محوریت و مدیریت دانشگاه فنی و حرفه‌ای امور آموزشی و آکادمیک دنبال شود.
نماینده مردم شهرستان‌های آباده، خرمبید، بوانات و سرچهان در مجلس شورای اسلامی گفت: آن چیزی که همه به دنبال آن هستیم تقویت و ارتقای بیش از پیش ارتباط حوزه صنعت و دانشگاه است که این مهم متأسفانه هنوز در حد تئوری و حرف مانده و دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای می‌تواند آن را عملیاتی کند.
زارع با تأکید بر اینکه حمایت دانشگاه فنی و حرفه‌ای می‌تواند ما را به اهداف ارتباط نزدیک بین صنعت و دانشگاه کمک کند، خاطرنشان کرد: در صورتی که ارتباط مناسبی بین صنعت و دانشگاه ایجاد شود، بر روی ایجاد اشتغال پایدار در جامعه، افزایش ارزش افزوده در حوزه‌های مختلف تولیدی، بهره‌وری و هم افزایی در رونق تولید نیز تأثیرگذار است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دربرنامه هفتم توسعه برای تقویت جایگاه دانشگاه فنی و حرفه‌ای پیشنهاداتی ارائه خواهد شد، گفت: یکی از دغدغه‌های موجود در دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس در حوزه تغذیه دانشجویی و افزایش اعتبارات عمرانی است که این موضوع را نیز برای رسیدن به نتیجه دنبال می‌کنیم.
نماینده مردم شهرستان‌های آباده، خرم بید، بوانات و سرچهان در مجلس شورای اسلامی همچنین به وضعیت دانشکده فنی آباده اشاره و اضافه کرد: این دانشکده نیز از لحاظ امکاناتی و ساختار فیزیکی نیاز به تقویت و اعتباراتی دارد که این مهم نیز در برنامه قرار دارد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی