[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۶
  • دوره جدید

تغییر رفتار کرونا ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از آمار نگران کننده ابتلای حدود هزار نفر به کروناویروس در استان فارس در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. 
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر عبدالرسول همتی با اعلام این خبر و هشدار به مردم استان فارس گفت: حدود دو هفته است که شاهد افزایش بی سابقه آمار مبتلایان به کروناویروس هستیم و این بیانگر بی توجهی و جدی نگرفتن این بیماری است. این مقام مسئول در دانشگاه با بیان اینکه حدود هزار نفر در ۲۴ ساعت گذشته در استان به کووید۱۹ مبتلا شدند، افزود: قطع زنجیره انتقال بیماری کووید۱۹ بدون همکاری و مشارکت مردم امکان پذیر نیست. او با اشاره به تکمیل شدن ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های ویژه کروناویروس ادامه داد: هم اکنون ۵۹۴ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان‌های استان و ۶۹ بیمار نیز به دلیل وضعیت وخیم جسمی در بخش‌های مراقب‌های ویژه بستری هستند.
معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته هفت نفر بر اثر ابتلا به کروناویروس فوت کردند، گفت: مجموع جان‌باختگان در اثر ابتلا به کووید۱۹ در استان تاکنون به ۱۹۴ نفر رسیده است. دکتر همتی بیان کرد: رفتار ویروس تغییر پیدا کرده و خطرناک تر شده است، به طوری که میانگین سن ابتلا و فوت، از ۴۴ سال به ۳۹ سال و کودکان زیر ۱۰ سال تغییر یافته است. او اضافه کرد: با اعلام برخی محدودیت از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و به تبع آن ستاد استانی، فعالیت مترو و اتوبوس، سالن‌های اجتماعات، برگزاری مراسم عقد، عروسی و عزاداری، فعالیت رستوران‌ها، کافی‌شاپ، قهوه خانه‌ها، فست‌فود‌ها، تالارهای پذیرایی، از دیروز به مدت یک هفته تعطیل است و در صورت رعایت نکردن دستورات بهداشتی و افزایش مبتلایان به کووید۱۹، محدودیت‌ها بیشتر می‌شود.
این مقام مسئول در دانشگاه اظهار کرد: استفاده از ماسک در ادارات، سازمان‌ها، ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای کارکنان و مراجعان الزامی شده و در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی بر اساس قانون برخورد می‌شود.
دکتر همتی یادآور شد: بدون کمک مردم، کنترل بیماری امکان پذیر نیست و باید فرهنگ استفاده از ماسک، به فرهنگی عمومی تبدیل شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی