[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

جوانان در معرض کرونا ، روزنامه شیراز نوین

یکصد و سیزدهمین نشست روزانه ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور رئیس، معاونان و مدیران ارشد دانشگاه و با تأکید جدی بر اهمیت استفاده از ماسک، به ویژه در ادارات برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشگاه در این نشست با توجه به افزایش چشمگیر مبتلایان به کروناویروس و با تأکید بر تسریع در راه اندازی بیمارستان پشتیبان مستقر در ورزشگاه شهید آیت‌الله دستغیب، پیگیری تجهیز این بیمارستان با تمام امکانات را در اولویت کاری مسئولان دانشگاه قرار داد.
دکتر «مهرزاد لطفی» افزود: شهرستان‌های لار، گراش، فسا و جهرم در وضعیت قرمز به سر می‌برند و دیگر شهرستان‌های استان نیز وضعیت مناسبی در خصوص شیوع کروناویروس ندارند.
او توصیه کرد: لازم است شهروندان زندگی خود را با وجود کروناویروس تغییر دهند و با رعایت دستورات بهداشتی از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنند.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به تعطیلی مترو و اتوبوس افزود: در صورت پایدار بودن روند افزایشی مبتلایان به کووید۱۹ در استان، طبق مصوب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و به تبع آن ستاد استانی، محدودیت‌های جدید برای برخی مشاغل آغاز می‌شود.
دکتر لطفی با بیان اینکه ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های مربوط به کرونا ویروس در شیراز تکمیل شده است، از مسئولان دانشگاه خواست ظرفیت تخت‌های ویژه در همه شهرستان‌های استان بررسی شود تا در صورت افزایش آمار برای بیماران مبتلا به کروناویروس فعال شود.
او یادآور شد: ۸۲ تیم نظارتی شامل واحد بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی، بازرسی استانداری، شهرداری، اداره تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی و اداره صمت، از روز شنبه فعالیت خود را در زمینه بررسی چگونگی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی، مراکز تهیه و توزیع موادغذایی، ادارات و هر مرکز ارائه خدمت آغاز کردند.
 معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست با هشدار به مردم استان فارس به ویژه جوانان گفت: با تغییر رفتار در کروناویروس، شاهد ابتلای جوانان سالم و بدون بیماری زمینه ای به این بیماری هستیم که این امر نشان می‌دهد در این بیماری، سن و سال، جنسیت و یا شرایط زمینه ای ملاک ابتلا نیست.
دکتر «محسن مقدمی» استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی را بهترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ عنوان کرد.
دیگر اعضای ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا ویروس نیز توضیحاتی در خصوص ظرفیت تخت‌های بیمارستانی، تجهیزات و ملزومات پزشکی، تجهیز بیمارستان پشتیبان، نوبت کاری پزشکان فعال در مراکز ارائه خدمات به بیماران کووید۱۹، وضعیت شهرستان‌های استان در زمینه شیوع کروناویروس، الزامات قانونی در پیشگیری از ابتلا به کووید۱۹ و حفظ سلامت کارکنان مراکز درمانی به رئیس دانشگاه ارائه دادند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی