[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

استانداردسازی اقتصاد در فرایند آموزش ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: امسال سومین دوره آموزش GIZ در کشور آلمان برگزار می‌شود که در مرحله نخست شناسایی، تایید و مصاحبه جهت اعزام مدیران واحدهای تولیدی فارس به این دوره‌ها در اتاق بازرگانی فارس برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، جمال رازقی با اعلام این خبر افزود: هر ساله سازمان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با همکاری شرکت GIZ آلمان دوره آموزشی آمادگی برای مشارکت با شرکت‌های آلمانی را برگزار می‌کنند که امسال با توافق‌‌های صورت گرفته مابین اتاق بازرگانی فارس و شرکت شهرک‌های صنعتی، مدیریت مصاحبه و آماده سازی متقاضیان جهت ورود به این دوره به اتاق بازرگانی فارس واگذار شده است. وی با بیان اینکه سطح اعزام به این دوره‌ها از مدیران و کارشناسان ارشد واحدهای تولیدی است بیان کرد: این دوره‌ها با هدف آشنایی و تسهیل برقراری ارتباط میان شرکت‌های کوچک و متوسط ایرانی با شرکت‌های آلمانی به منظور تبادل دانش و تکنولوژی و آموزش‌های مدیریتی برقرار شده است. 
وی اظهارداشت: از این رو مدیران یا کارشناسان ارشد واحدهای تولیدی استان که دارای شرایط اعلامی شرکت در این جلسات می‌باشند می‌توانند به سایت اتاق بازرگانی فارس مراجعه و فرم مربوطه را به آدرس تکمیل و نسبت به ثبت نام اولیه اقدام کنند.
رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: اتاق بازرگانی فارس پس از مصاحبه اولیه و ارزیابی مهارت زبان انگلیسی، واجدین شرایط را انتخاب و پس از برگزاری دوره توانمندسازی اولیه برای مصاحبه نهایی معرفی خواهد کرد. رازقی عنوان داشت: محورهای برنامه‌های امسال دوره نوین مدیریتی با استانداردهای روز دنیا، بازدید از 15 الی 20 کارخانه در زمینه صنایع کوچک و جلسات اختصاصی با فعالان اقتصادی و شرکت‌های همتای آلمانی عنوان شده است که تاریخ دقیق برگزاری این دوره امسال به دلیل بیماری کرونا به تعویق افتاده و تاکنون به طور رسمی از سوی کشور آلمان اعلام نشده است 
وی با بیان اینکه متأسفانه در سال‌های گذشته سهم تجار و صنعتگران استان فارس در این برنامه مناسب نبوده است، ادامه داد: اتاق بازرگانی فارس با رایزنی‌های انجام شده با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی اقدام به شناسایی فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی با پتانسیل بالا جهت حضور در این دوره می‌نماید تا بتواند بخش خصوصی استان را با شیوه‌های نوین مدیریتی و بازاریابی روز دنیا و نحوه مدیریت بنگاه‌های اقتصادی در کشور آلمان که پرچمدار صنعت جهان است، آشنا سازد.
رازقی ادامه داد: این دوره‌های آموزشی یکی از بازرترین و موفق ترین برنامه‌های اقتصادی و تجاری در کشور و معتبر در سطح جهانی است که از دستاوردهای اعزام به این دوره‌ها می‌توان به آشنایی با فعالان اقتصادی و گروه‌های تجاری، انعقاد قرارداد و جذب شرکای تجاری، گسترش مراودات اقتصادی با اروپا و آشنایی با علوم نوین در تولید است.
نام این دوره آموزشی (Fit for Partnership with Germany) است که برگزار کنندگان این برنامه سازمان صنایع کوچک ایران، سازمان GIZ از وزارت اقتصاد و دارایی کشور آلمان هستند که نخستین دوره این برنامه سال 1395 برگزار شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی