[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

جانباز سرهنگ کیانیان به کاروان شهدا پیوست ، روزنامه شیراز نوین

آیین تشییع پیکر جانباز دوران دفاع مقدس و از فرماندهان اسبق تیپ 55 هوابرد، سرهنگ عباس کیانیان با حضور جمعی از فرمانده‌هان سابق و کارکنان این تیپ، با تشریفات نظامی در شیراز برگزار شد.        
به گزارش روابط عمومی تیپ ۵۵ هوابرد، در این آیین تشییع که دیروز دوشنبه در میدان صبحگاه تیپ ۵۵ هوابرد شیراز برگزار شد، سرهنگ بابک زرین‌کلاه فرمانده این تیپ، ضمن عرض تسلیت به خانواده و همرزمان شادروان عباس کیانیان، اظهار داشت: سرهنگ کیانیان بازمانده، ۲هزار و ۳۵۰ شهید، ۱۲هزار و ۷۰۰ جانباز و یک‌هزار و ۱۶۲ آزاده سرافراز تیپ ۵۵ هوابرد شیراز بود که به لقاءالله پیوست. همچنین در این آیین، امیر سرتیپ کریم عبادت، جانشین اسبق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و از فرماندهان سابق تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، با بیان خاطراتی از رشادت‌های سرهنگ کیانیان در طول مأموریت‌های محوله و به‌ویژه در جبهه کردستان و عملیات‌های متعدد در جبهه‌های جنوب و غرب در طول ۸ سال دفاع مقدس، بیان کرد: نظم و انضباط سرهنگ کیانیان همواره در طول خدمت زبانزد بود؛ به‌گونه‌ای که او پیوسته موردتأیید و تبدیل سلسله‌مراتب فرماندهی واقع می‌شد. سرهنگ جانباز عباس کیانیان، در سال ۱۳۱۷ خورشیدی در شهر مشهد دیده به جهان گشود و پس از اتمام دوران تحصیل در سال ۱۳۳۷ به استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران درآمد و در سال ۱۳۴۳ به تیپ ۵۵ هوابرد شیراز منتقل شد.
وی، تمام سلسله‌مراتب مشاغل فرماندهی را طی کرد و با شروع جنگ تحمیلی، دوشادوش دیگر همرزمانش به جبهه‌های حق علیه باطل رفت. زنده‌یاد کیانیان در طول ۸ سال دفاع مقدس، رشادت‌های فراوانی از خود نشان داد و ضمن به‌اسارت‌گرفتن یکی از بالاترین مقامات ارتش عراق، سرلشکر دخیل علی هلالی توسط گردان ۱۲۶ که وی در آن زمان فرماندهی این گردان را برعهده داشت، موفق به کسب نشان فتح از دستان فرماندهی معظم کل قوا شد و در سال ۱۳۶۷ به افتخار بازنشستگی نائل آمد. شادروان کیانیان در تیرماه ۱۳۶۴ در منطقه شرهانی بر اثر اصابت ترکش توپخانه دشمن از ناحیه پا، دست، سر و قفسه سینه مجروح شد و با وجود اینکه سال‌ها با درد و رنج ناشی از این مجروحیت دست‌وپنجه نرم می‌کرد، اما خم به ابرو نیاورد و سرانجام در تیرماه سال ۹۹ به همرزمان شهیدش پیوست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی