[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۲
  • دوره جدید

اتخاذ راهکارهای جایگزین تأمین برق تا زمان احداث پست ۴۰۰ کیلوولت لارستان، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان فارس، با بیان اینکه راهکارهای جایگزین تأمین برق تا زمان احداث پست ۴۰۰ کیلوولت لارستان دنبال می‌شود بیان داشت: احداث این پست به علت مسائل تحریم با محدودیت هایی مواجه شده اما این به معنی توقف فعالیت‌های تأمین برق در منطقه لارستان و جنوب فارس نیست. احداث این پست با جدیت در دستور کار است و تا به ثمر نشستن پیگیری‌ها از راهکارهای جایگزین برای تأمین برق در این منطقه استفاده می‌شود. به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای استان فارس، مهندس غلامرضا نصیری با تأکید بر اینکه به منظور افزایش ظرفیت انتقال برق در مناطق جنوب فارس و لارستان، احداث پست ۴۰۰ کیلوولت در دستور کار شرکت برق منطقه ای فارس قرار دارد ادامه داد: محل تأمین نقدینگی این پست، بانک توسعه اسلامی بوده که با توجه به مسائل تحریم و مشکلات تأمین منابع مالی خارجی ، این رویکرد در حال حاضر با محدودیت هایی مواجه شده و تحقق پیدا نکرده است. 
مهندس نصیری، تأمین نقدینگی احداث این پست از محل تسهیلات بانک توسعه اسلامی و محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای استفاده از منابع مالی خارجی را ناشی از مشکلات سیاسی و تحریمی تأمین اعتبار دانست و افزود: در عین حال این محدودیت‌ها خللی در عزم و اراده خدمتگزاران مردم در شرکت برق منطقه ای استان فارس برای تامین و انتقال برق مطمئن و پایدار ایجاد نخواهد کرد. وی با اشاره به اینکه هم اکنون نیز مسئولین و کارشناسان در شرکت برق منطقه ای استان فارس پیگیر احداث پست ۴۰۰ کیلوولت لارستان هستند افزود: از آنجایی که بار مصرف برق در منطقه جنوب فارس و شهرستان لارستان در حال افزایش است و نیاز به توسعه زیرساخت برق ضروری می‌باشد، برای جلوگیری از بروز بحران و مشکلات ناشی از عدم احداث پست ۴۰۰ لارستان شرکت برق منطقه ای فارس پروژه‌های جایگزین را در طول این مدت اجرا کرده و به مدار بهره برداری رسانده است تا مانع از بروز خاموشی‌ها در جنوب فارس گردد. مهندس نصیری اضافه کرد: نصب ترانس سوم در پست ۲۳۰ لارستان، احداث خط انتقال از نیروگاه جهرم به لارستان، افزایش ظرفیت پست ۲۳۰ نصیرخانی از جمله اقدامات جایگزین برای پر کردن خلأ نبود پست ۴۰۰ کیلوولت لارستان بوده که به خوبی توانسته است نیاز منطقه جنوب فارس به برق را تأمین کند.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس افزایش ظرفیت برخی از پست‌های برق موجود در منطقه را نیز یکی دیگر از راهکارهای جایگزین برای تأمین برق مطمئن و پایدار در منطقه لارستان دانست و گفت: در طول این مدت به منظور تأمین برق مورد نیاز شهرستان‌های جنوبی فارس و منطقه لارستان، پست‌ها و خطوط مربوطه افزایش ظرفیت داشته است.
نصیری اضافه کرد: افزایش ظرفیت پست ۶۳ کیلوولت بلغان، پست ۶۳ کیلوولت فیشور، پست ۶۳ کیلوولت قیصریه لارستان از جمله پست‌های برق است که افزایش ظرفیت داشته است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان فارس تأکید کرد: اولویت‌های اجرا در این شرکت به گونه ای رقم خورده تا امسال و سال‌های آتی منطقه لارستان با هیچ مشکلی در تأمین برق مواجه نباشد که با برنامه ریزی منسجم و استفاده از راهکارهای جایگزین احداث پست ۴۰۰ کیلوولت لارستان این مهم محقق شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی