[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

طرح خورشید خانه با هدف آزادسازی زنان زندانی، اجرا می‌شود، روزنامه شیراز نوین

محمدرضا امیری فرماندار شهرستان شیراز در راستای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و با تمرکز بر زنان زندانی از پیاده‌سازی طرح «خورشید خانه» در شهرستان شیراز، به همت حوزه زنان و خانواده فرمانداری خبر داد و افزود همه ما در قبال مسئولیت اجتماعی خود و فراتر از وظایف شغلی می‌بایست دغدغه حمایت از اقشار آسیب دیده اجتماع را داشته باشیم. 
فرماندار شیراز خاطر نشان کرد طرح «خورشید خانه» با همین هدف و به منظور هم‌صدایی و یکپارچگی اقدامات خیرخواهانه و خداپسندانه مردم شریف شیراز و تشکل‌های مردم نهاد و خیرین، در راستای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و به طور ویژه زنان زندانی، در دستور کار کارگروه تخصصی زنان و خانواده فرمانداری شیراز قرار گرفته است. سارا همت، مشاور فرماندار و مسئول امور زنان و خانواده فرمانداری شیراز نیز ضمن قدردانی از تمامی اقداماتی که طی سال‌های گذشته در راستای آزادسازی زنان زندانی انجام شده است اظهار داشت: هر ساله خیرین نیک اندیش شیراز در بحث آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، فعالانه حضور داشته و مبالغ قابل توجهی را برای بازگشت این زندانیان به دامان گرم خانواده جمع آوری می‌کنند. لیکن امسال به دلیل شرایط پیش آمده و شیوع بیماری کرونا و فشار اقتصادی ناشی از آن بر خانواده‌های آسیب‌های دیده از جمله زنان سرپرست خانوار، کارگران روزمزد و فصلی و... که تحت تأثیر محدودیت‌های اعمال شده جهت کنترل ویروس کرونا در وضعیت معیشتی نامناسب قرار گرفته اند، سهم عمده‌ای از مشارکت خیرخواهانه خیرین شیراز صرف تهیه بسته‌های معیشتی و حمایت از اقشار آسیب دیده از کرونا شده و این نگرانی وجود دارد که امسال در بحث آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد با کمبود نقدینگی مواجه شویم.
مسئول امور زنان و خانواده شهرستان شیراز با این مقدمه، از تشکیل کارگروه تخصصی زنان و خانواده ذیل کارگروه اصلی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده فرمانداری خبر داد و افزود: فرماندار شیراز از کارکنان سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی شهرستان دعوت می‌نماید تا به عنوان نذر سلامتی خود و خانواده و در راستای مسئولیت اجتماعی خود با اقدامی خیرخواهانه در طرح «خورشید خانه» مشارکت کنند. همت در خصوص طرح «خورشید خانه» توضیح داد که در این طرح هر کدام از کارکنان سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی شهرستان شیراز می‌توانند به صورت کاملاً داوطلبانه بخشی از حقوق خود را به عنوان نذر سلامتی و شکرگزاری به درگاه خداوند برای عبور از بحران بیماری کرونا برای این مشارکت خیرخواهانه اختصاص دهند.
 وی با تأکید بر اینکه مشارکت کارکنان در این طرح کاملاً داوطلبانه بوده و میزان مشارکت نیز کاملاً اختیاری است، افزود: مبالغ جمع‌آوری شده، در اختیار ستاد دیه استان قرار داده می‌شود تا بر اساس اولویت بندی که ستاد دیه و امور زندان‌ها مشخص کرده اند در بحث آزادسازی زنان زندانی با نظارت کمیته زنان و خانواده فرمانداری شیراز اقدام شود. مشاور زنان و خانواده فرمانداری شیراز گفت: اقداماتی از این دست در شهر شیراز پیشتر نیز به صورت جزیره‌ای و در مقیاس‌های کوچک انجام شده و هدف از این طرح را ایجاد تمرکز و یکپارچگی در این اقدام خداپسندانه و هدفمند کردن مشارکت‌های مردمی برشمرد. 
وی ضمن قدردانی از تمامی دستگاه‌های اجرایی که در این طرح با فرمانداری شیراز همراه هستند اظهار داشت: ان‌شاءالله در برنامه ویژه‌ای با حضور کارکنان و مدیران سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی شهرستان، در عید مبعث پیامبر مهربانی، آزادسازی زنان زندانی جرائم غیرعمد حاصل از اجرای طرح «خورشید خانه» را جشن می‌گیریم و امیدواریم که مشارکت همکاران دستگاه‌های اجرایی در حدی باشد که بتوانیم کمبود نقدینگی ناشی از بحران کرونا و حمایت همیشگی خیرین را به بهترین شکل جبران نماییم.
سارا همت از توزیع فرم‌ها و دستورالعمل‌های مربوط به این طرح در جلسه کارگروه تخصصی زنان و خانواده فرمانداری خبر داد و افزود: مشارکت کارکنان در یک بازه زمانی هشت ماهه برنامه ریزی شده است که داوطلبان مشارکت در طرح «خورشید خانه» می‌توانند از یک ماه تا ۸ ماه بخشی از حقوق ماهیانه خود را از طریق تکمیل فرم‌های طراحی شده و ارائه شده به امور بانوان دستگاه‌ها به آزادسازی زنان زندانی اختصاص دهند و ان‌شاءالله شاهد تأثیرات معنوی این عمل خداپسندانه در زندگی و سلامت خانواده خود باشند.
 مشاور زنان و خانواده فرمانداری شیراز در ادامه خاطرنشان کرد: کانون خانواده برای فرماندار شیراز از چنان جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که رسیدگی به زندانیان جرایم غیر عمد و به ویژه زنان به عنوان محور عاطفی خانواده را به صورت خاص در دستور کار کارگروه زنان و خانواده قرار داده و تأکید دارد که نه تنها به عنوان یک عمل خداپسندانه، بلکه به عنوان یک مسئولیت اجتماعی با مشارکت و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان رسیدگی به زنان زندانی در رأس برنامه‌ها قرار گیرد تا ان‌شاءالله شاهد کاهش بحران‌های عاطفی و آسیب‌ها و پیامدهای اجتماعی دوری زنان از خانواده باشیم.
همت در پایان از مشاوران امور بانوان سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی شهرستان شیراز که فراتر از وظیفه سازمانی و در راستای مسئولیت اجتماعی خود در قبال شهروندان آسیب دیده در این طرح مشارکت دارند نیز قدردانی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی