[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

نشت‌یابی ۲۷هزار کیلومتر خطوط لوله گاز در فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شركت گازفارس از نشت یابی ۲۷ هزار كیلومتر از خطوط گازرسانی استان خبر داد. حسینی گفت: نشت یابی ۲۷ هزار كیلومتر از خطوط تغذیه و شبکه توزیع و ۷۴۶ هزار علمک گاز در سال گذشته توسط واحد بازرسی فنی این شرکت انجام شد. مدیرعامل شركت گاز استان فارس افزود: علاوه بر نشت‌یابی خطوط و شبکه انشعابات شهری و روستایی ۸۹۰ ایستگاه TBS موجود در سطح استان نیز به صورت کامل مورد بازرسی و نشت‌یابی قرار گرفت. وی ادامه داد: مهم‌ترین هدف از نشت‌یابی این خطوط جلوگیری از به‌وجود آمدن سوانح، بهره برداری ایمن از گاز طبیعی و كاهش آلودگی‌های زیست محیطی است. به گفته حسینی مطابق با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، همه خطوط گازرسانی شهرها و روستاهای استان در سال جاری نیز با دقت مورد بازرسی و نشت یابی قرار می‌گیرد.
نشتی در خطوط لوله و تأسیسات گازی به دلایل مختلفی شامل خوردگی، سایش، آسیب‌های مكانیكی، عیب‌های باقی مانده از زمان ساخت و بلایای طبیعی به وجود می‎آید و این موضوع، پایش و ارزیابی نشت گاز از خطوط لوله و تأسیسات گاز را می‌طلبد.
مدیرعامل شركت گاز استان فارس بیان كرد: با انجام دقیق عملیات نشت یابی و بررسی مستمر تأسیسات، ضمن افزایش راندمان و حفظ یكپارچگی خطوط گاز، از به وجود آمدن حوادث ناگوار و هدررفت این سرمایه ملی نیز جلوگیری می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی