[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

راگبی فارس قطب اصلی ورزش استان است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: رئیس انجمن راگبی با رضایتمندی خاصی از وضعیت ورزشکاران فارسی این رشته سخن می‌گوید و خواستار توجه بیشتر مسئولان به راگبی است. 
دکتر آقابیک می‌گوید: استان فارس در راگبی آقایان بالاترین سطح کیفیت را دارد. بیشترین قهرمانان ملی ما در این رشته المپیکی از استان فارس هستند و توفیقاتی که تاکنون در این رشته به دست آمده، دو دوره قهرمانی مسابقات غرب آسیا و آسیای میانه و حضور در انتخابی المپیک ریو بوده که البته آنجا نتوانستیم موفق باشیم، با توجه به شرایط سخت و امکانات محدودی که داشتیم. 
وی افزود: در حال حاضر بیشترین نفرات تیم ملی در آخرین اردوی 15 نفره که به دلیل شیوع بیماری تعطیل شد، از استان فارس بودند. بچه‌های زحمتکش فارس تلاش زیادی کردند که به واسطه آقای دکتر دهباشی و سایر دوستان و مربیان از جمله آقای مهیار عسگری تلاش زیادی کردند که تیم ما آماده باشد. حالا هم در فضای مجازی تمرینات انفرادی را زیر نظر دارند و اگر شرایط مهیا باشد ما بتوانیم در مسابقات سید 3 حضور داشته باشیم و ان‌شاءالله در تلاشیم که بتوانیم از این سید بالا برویم.
آقابیک در خصوص شرایط کلی راگبی کشور هم گفت: شرایط راگبی کشور بسیار خوب است. همه فعالیت‌هایی که برای آقایان انجام می‌شود، در بخش خانم‌ها در حال انجام است و خوشبختانه یکی دو سال است که فارس در بخش بانوان هم فعالیت خود را شروع کرده است. فارس جزو استان‌هایی به شمار می‌رود که چندین باشگاه خصوصی در این رشته دارند فعالیت می‌کنند که باید از همگی آنها تشکر کنم.
رئیس انجمن راگبی استان با اشاره به مشکل زمین راگبی باشگاه 22 بهمن در این باره توضیحاتی ارائه داد: برای عضویت در آسیا، دو زمین را معرفی کرده بودیم. یکی زمین 22 بهمن شیراز و دیگری زمین شماره 4 ورزشگاه آزادی که آن هم قبل از من و در دوره جناب آقای مهندس صادق عابدی اعلام شده و در اختیار راگبی قرار گرفته بود. ولی متأسفانه ماجرا به شکلی پیش رفت که اداره کل ورزش آمد که این زمین را در ماده 88 قرار دهد و طبق معمول این زمین را هم به فوتبال اختصاص دهد. این کار غیرقانونی بود و کاری که من توانستم انجام دهم و با پیگیری‌هایی که بچه‌های خوب شیراز و جناب آقای سرکاری داشتند، این بود که به استانداری اعلام کردیم که این کار تخلف است. چون اینجا قبلاًََ به راگبی واگذار شده و اگر هم قرار است طبق ماده 88 اجاره داده شود، باز هم باید در اختیار راگبی قرار بگیرد. به هر حال داریم قضیه را پیگیری می‌کنیم و ملاقاتی هم با معاونت محترم وزیر، بخش ورزش داشتیم و قرار شد که مکاتبات قبلی را بفرستند و یک درخواست از اداره کل ورزش و جوانان فارس بدهند که این کار انجام شود. 
آقابیک در پایان گفت: می‌خواهم این را تأکید کنم که در تمام استان فارس، هیچ رشته ای نمی‌تواند این اندازه ملی پوش داشته باشد و قطعاً قطب اول ورزش فارس، راگبی است. دوستان زیادی مثل آقای محمدی زحمت کشیده اند و این رشته را راه اندازی کرده اند و حالا هم این بچه‌های جوان دنباله رو او هستند و دارند کارها را پیگیری می‌کنند. این افتخار بزرگی است برای ورزش فارس که در یک رشته المپیکی، بیشترین تعداد ملی پوش را دارد و باید توجه خاصی به آن شود. اگر بخواهیم بر اساس آمایش سرزمین هم بررسی کنیم، راگبی فارس با وجود بالاترین نفرات در تیم ملی باید مورد توجه خیلی بیشتری قرار بگیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی