[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

بازگشایی بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی شهر صدرا، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا از بازگشایی بزرگراه شهید سپهبد قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: با آرام سازی و ایمن سازی بلوار حافظ طی سه روز گذشته، باند رفت این پروژه صبح دیروز به زیر بار ترافیک رفت.
به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، حاجی پور خاطرنشان کرد: این پروژه که یکی از مهم‌ترین پروژه‌های زیربنایی و راهبردی شهر صدراست، بر اساس مطالعات طرح جامع مصوب سال ۷۴ و به‌عنوان یکی از دسترسی‌های چهارگانه شهر صدرا به کلانشهر شیراز، با تأخیر بیش از دو دهه و با پیگیری‌های صورت‌گرفته در تیرماه ۱۳۹۷ کلنگ عملیات اجرایی آن زده شد. 
وی افزود: طبق برنامه زمان‌بندی، عملیات اجرایی پروژه در قالب یک زمان‌بندی دوساله تنظیم شده بود که بعد از شروع عملیات اجرایی، مهم‌ترین چالش و مسئله پروژه، موضوع معارضین ملکی، حقوقی و تأسیساتی بود. دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز، اداره اوقاف به عنوان متولی موقوفه زالی، راه‌آهن استان فارس، محیط‌زیست و اداره پارک ملی بمو، سازمان آب منطقه‌ای و معارضین محلی به‌کرات موجب توقف پروژه، کندی عملیات اجرایی، بازطراحی مسیر در مقاطعی از پروژه و مشکلات مختلفی در طی دو سال گذشته شده است.  مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا بیان داشت: اعتقادی که به انجام کار و اهمیت این پروژه برای شهر صدرا داشتیم و به مدد توفیق الهی و همکاری و تعامل دستگاه‌های مختلف اجرایی استان عملیات اجرایی پروژه به پیش رفت و در اسفند ۹۸ باند رفت بزرگراه آماده بازگشایی بود که بنا به دلایلی از جمله شیوع بیماری کرونا و ملاحظات پلیس راه استان و شورای ترافیک در خصوص ضرورت بازگشایی هر دو باند رفت و برگشت، عملاً امکان بهره‌برداری از پروژه میسر نشده و دیروز سه شنبه 17 تیرماه 99 شاهد به زیر ترافیک رفتن باند (صدرا به شیراز) رفت بزرگراه شهید سلیمانی بودیم.
به گفته این مسئول، محل تقاطع بزرگراه با محور شیراز- مرودشت به دلیل عدم صدور مجوز توسط سازمان آب منطقه‌ای به دلیل تلاقی با خط انتقال آب از سد درودزن به شیراز در چند مرحله بازطراحی و تغییر پیدا کرد و نهایتاً طرح نهایی در اوایل سال ۹۹ به تصویب شورای ترافیک استان رسید و به پیمانکار مربوطه ابلاغ گردید که هم اکنون عملیات اجرایی در محل تقاطع در حال انجام است و در صورتی که همکاری و هماهنگی‌های لازم با شرکت عمران صورت پذیرد به فضل الهی تا اوایل مهرماه سال جاری کل پروژه به بهره برداری خواهد رسید و بدون تردید با بهره برداری کامل از این پروژه و سایر پروژه‌های در دست اجرا و آماده اجرا شتاب توسعه شهر صدرا آهنگی مضاعف خواهد گرفت. حاجی‌پور تصریح کرد: بزرگراه شهید قاسم سلیمانی به طول 5.5 کیلومتر و عرض 30 متر با اعتبار داخلی شرکت عمران شهر جدید صدرا بالغ بر 420میلیارد ریال ساخته شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی