[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

شیراز تشنه نمی‌ماند، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس گفت: رودخانه بشار یکی از منابع مطمئن از لحاظ کمی و کیفی پیش بینی شده برای آبرسانی به شیراز می‌باشد و قرار است سالانه ۷۲ میلیون متر مکعب آب از این محل و همچنین از چشمه شش پیر سالانه ۲۸ میلیون متر مکعب آب شرب جهت کلانشهر شیراز تأمین شود.
به گزارش شیراز نوین، حمیدرضا دهقانی در نشست با نماینده شیراز در مجلس افزود: شرکت آب منطقه ای فارس، اجرای خط انتقال آب از رودخانه بشار و چشمه شش پیر در شهرستان سپیدان که در یک مسیر قرار دارند را در نظر گرفته که با راه اندازی این پروژه انتقال آب سالانه ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب به حجم تأمین آب شیراز افزوده خواهد شد.
دهقانی افزود: آبرسانی از رودخانه بشار به شیراز از محل سد تنگ سرخ در استان کهگیلویه و بویر احمد می‌باشد. در حال حاضر این سد توسط شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویر احمد در دست اجرا می‌باشد و شرکت آب منطقه ای فارس نیز با جلب مشارکت بخش خصوصی نسبت به انتقال آب از آن اقدام خواهد نمود. بخشی از منافع رودخانه بشار طبق قانون متعلق به استان فارس است و بنابراین فارس هم باید از آب این سد منتفع گردد.
رئیس هیئت مدیره آب منطقه ای فارس ادامه داد: این پروژه آبرسانی با توجه به پتانسیل خوب مناطق غربی استان شکل گرفته که با توجه به سیاست‌های دولت، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای این پروژه بسیار حائز اهمیت است.
ابراهیم عزیزی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به نگرانی پیمانکاران و سرمایه گذارانی که ممکن است با راه اندازی این خط انتقال در صورت عدم راه اندازی به موقع سد تنگ سرخ یاسوج متضرر شوند، خواستار رفع دغدغه‌های سرمایه گذاران این پروژه شدند.
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره آب منطقه ای فارس هم در پاسخ اظهار داشت: البته این سد توسط استان کهگیلویه و بویر احمد در حال ساخت می‌باشد و ما فقط کار انتقال آب را به منظور حفظ حقوق آبی استان انجام می‌دهیم لیکن دغدغه‌های سرمایه گذاران در مدل‌های مالی پیشنهادی وزارت نیرو حل شده است و در متن قراردادهایی که بین کارفرما و سرمایه گذاران منعقد خواهد شد، برای عدم تحقق هر یک از موارد این قراردادها، جریمه‌هایی برای طرفین در نظر گرفته می‌شود.
دهقانی تأکید کرد: وزارت نیرو امتیازات خوبی برای بخش خصوصی جهت ورود به صنعت آب لحاظ خواهد نمود و مشارکت بخش خصوصی در تکمیل پروژه فوق بسیار حائز اهمیت است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی