[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

جشنواره اجتماعی خانواده شاد و سالم برگزار می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

معاون اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیه الله(عج) شیراز آغاز جشنواره اجتماعی خانواده شاد را از ولادت امام رضا(ع) و در قالب آثار هنری و چندرسانه ای اعلام کرد.
به گزارش شیرازه، سروان پاسدار علی قاسم پور معاون اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیه الله(عج) شیراز در جمع خبرنگاران از برگزاری جشنواره اجتماعی «خانواده شاد و سالم» خبر داد و گفت: این جشنواره از ولادت امام رضا(ع) در دو بخش کودکان و نوجوانان و بخش بزرگسالان برگزار می‌شود.
قاسم پور با تشریح اهداف جشنواره اجتماعی «خانواده شاد و سالم» ابراز داشت: معاون اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیه الله(عج) ضمن اعلام قالب آثار ارسالی گفت: در بخش ادبی آثار شرکت کنندگان باید در قالب‌های نقاشی، شعر و سرود، طنز، استند آپ کمدی، طراحی، داستان کوتاه، دل نوشته، کاریکاتور و گرافیک باشد و در بخش چندرسانه ای آثار باید در قالب‌های فیلم کوتاه داستانی، فیلم مستند، کلیپ، موشن گرافی، دابسمش، لباهنگ، پویانمایی تئاتر صحنه ای و خیابانی، تئاتر خانگی و عکس نوشته به دبیرخانه ارسال شود. وی افزایش توانمندی‌های شناختی در افراد جامعه به ویژه در محلات آسیب پذیر در مقابله با آسیب‌های اجتماعی اولویت دار نظیر اعتیاد و طلاق را از مهم ترین اهداف این جشنواره دانست و افزود: گفتمان سازی عمومی در راستای ایجاد نهضت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اولویت دار اعتیاد و طلاق، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سطح سلامت روان در سطح جامعه از دیگر هدف‌های برگزاری این جشنواره است. معاون اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیه الله(عج) ضمن عنوان اینکه در بخش کودکان باید موضوعات دخانیات دشمن سلامت خانواده، خانه بی دود، نه به دخانیات و اعتیاد، تفریحات سالم خانوادگی و اجتماعی، دوست خوب و بد در نظر گرفته شود، اظهار داشت: در بخش بزرگسالان موضوعات اعتیاد و طلاق، دشمنان سلامت و خانواده، تأثیر فضای مجازی در بحرانی تر شدن طلاق و ازدواج، نقش تعلیم و تربیت دینی در پیشگیری از اعتیاد و طلاق، نوجوان و مهارت نه گفتن به اعتیاد و نقش دستگاه‌های دولتی در پیشگیری از طلاق و اعتیاد، باید در محوریت کار شرکت کنندگان باشد.
به گفته سروان قاسم پور، طرح‌های ابتکاری و خلاقانه با رویکرد اجتماع محور در کاهش آسیب‌های اجتماعی با اولویت طلاق و اعتیاد در جز محور ویژه جشنواره می‌باشد.
وی با اعلام اینکه آخرین مهلت ارسال آثار 20 مرداد ماه می‌باشد افزود: هر شرکت کننده مجاز به ارسال حداکثر 3 اثر در هر بخش می‌باشد و علاقه مندان می‌توانند آثار و محتوا تولیدی خود را به شماره (09374019667) در پیام‌رسان‌های واتس‌اپ، سروش، بله و ایتا و پست الکترونیکی ejtemaeebaqiatallah@gmail.com و همچنین آدرس: شیراز- بلوار زند - بعد از خیابان خیام -انتهای کوچه 39- ساختمان امامت - معاونت اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیه الله(عج) دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند. قاسم پور در پایان یادآور شد: این جشنواره با همکاری بهزیستی شهرستان شیراز، جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی، مرکز فضای مجازی ناحیه بقیه الله(عج) برگزار می‌شود و به آثار برگزیده هدایای نفیسی اهدا خواهد شد. گفتنی است شرکت برای عموم آزاد بوده و علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به شماره 09227158351 تماس حاصل فرمایند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی