[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۰
  • دوره جدید

اجرای همزمان ۸۰۰میلیارد ریال پروژه تا پایان امسال، روزنامه شیراز نوین

شهردار منطقه سه شیراز گفت: تا پایان امسال بیش از ۴۰ پروژه عمرانی در بخش‌های فضاسازی شهری، آسفالت معابر، دفع آب‌های سطحی، توسعه مسیرهای دوچرخه سواری، توسعه پارک‌های محله‌ای، فضای سبز، حمل و نقل و ترافیک با اعتباری قریب به ۸۰۰ میلیارد ریال اجرا می‌شود. به گزارش ایسنا، مسعود طهماسبی با بیان اینکه این پروژه‌ها به طور همزمان و با اولویت پروژه‌های شاخص شهرداری شیراز در حوزه توسعه فضاهای شهری و پیاده راه‌ها اجرا می‌شود، افزود: پروژه بهسازی و زیباسازی اطراف آرامگاه سعدی، زیباسازی محور حافظ حدفاصل خیابان نفت تا تقاطع حافظیه و فضاسازی شهری خیابان باباکوهی از پروژه‌های مهم و شاخص این منطقه از شهرداری شیراز است که امسال عملیاتی می‌شود. او افزود: بهسازی اطراف آرامگاه سعدی شامل کف سازی، بدنه سازی، زیباسازی و نورپردازی در فضایی به مساحت ۲۳ هزار متر مربع با اعتبار ۲۳۰میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد که در آینده نزدیک با حضور مسئولین شهری و استانی، عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود. شهردار منطقه سه شیراز ادامه داد: فضا سازی شهری خیابان باباکوهی شامل کف سازی، بدنه سازی، نورپردازی، ایجاد پیاده راه، نصب المان و ایجاد دروازه ورودی برای خیابان، آب‌نما و ساخت فضاهای فرهنگی و سرای غذا از شاخص‌های مهمی است که در فضای جدید خیابان باباکوهی ایجاد و در طرح جدید ۲۵ درصد خیابان به خودرو و ۷۵ درصد به پیاده راه و فضای شهری اختصاص می‌یابد.
طهماسبی اضافه کرد: فضا سازی حدفاصل خیابان نفت تا تقاطع حافظیه نیز شامل کف سازی، بدنه سازی و نورپردازی می‌شود که بخشی از پروژه محور حافظ حدفاصل دروازه قرآن تا دروازه اصفهان است که در فاز اول اجرا و به تدریج فازهای دیگر اجرا خواهد شد. شهردار منطقه سه شیراز همچنین با بیان اینکه مرکز و محور توسعه شهرداری منطقه سه به عنوان نگین گردشگری کلانشهر شیراز دروازه قرآن در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: پروژه‌های مهم و شاخص منطقه پیرامون دروازه قرآن برنامه ریزی و در دستور کار اجرایی قرار گرفته است. طهماسبی از مطالعه، طراحی و تصویب پروژه‌های شاخص و اثر گذار در محور گردشگری و پیرامونی دروازه قرآن خبر داد و گفت: طراحی فضای شهری در بولوارهای هفت تنان، شهید ربانی، جمهوری، اطلسی و هجرت، فلکه طاووس و خیابان حافظ مطالعه و برنامه ریزی شده است.
او نورپردازی فلکه طاووس، بدنه سازی ضلع شمال شرقی بولوار شهید ربانی و ساماندهی کالبدی حدفاصل میدان ابولکلام تا پل هجرت را از جمله پروژه‌های مهم محدوده دروازه قرآن تا پل هجرت عنوان و بیان کرد: پروژه مسیر پیاده راه سبز در این محور در راستای چشم انداز کلان شهر شیراز به عنوان شهر سبز در این مسیر گردشگری و مذهبی پیش بینی و برنامه ریزی شده است که در فاز اول بدنه سازی ضلع شمال شرقی بولوار شهید ربانی انجام و امسال عملیاتی خواهد شد.
شهردار منطقه سه شیراز با اشاره به تکمیل المان ورودی محور شمالی کلانشهر شیراز در قالب طرح ساماندهی محور دروازه قرآن، خاطر نشان کرد: این پروژه که جنب تقاطع غیر همسطح شهید اسکندری در حال اجراست نقش تأثیرگذاری در افزایش زیبایی و جذابیت مهم‌ترین ورودی شهر شیراز خواهد داشت.
او افزود: این المان که برگرفته از معماری بنای سعدیه است با اعتبار ۲۹ میلیارد ۷۰۰ میلیون ریال با بهره‌گیری از معماری سنتی و حکاکی اشعار سعدی شاعر نامی ایران بر روی جداره المان در فاز اول اجرا و سپس در فاز دوم شامل محوطه سازی، جنگل کاری و فضای سبز پیرامونی آن در دستور کار قرار می‌گیرد.
شهردار منطقه سه شیراز از اجرای عملیات آسفالت معابر در قالب ۴ اکیپ در سطح منطقه عنوان و بیان کرد: آسفالت در سه بخش تراش و ترمیم، روکش و لکه گیری با اولویت معابر اصلی، محورهای گردشگری و محلات کم برخوردار در دستور کار قرار دارد.
طهماسبی توسعه مسیرهای دوچرخه سواری با اعتبار ۲۴ میلیارد ریالی را به عنوان یک جاذبه تفریحی و ورزشی اعلام و اضافه کرد: علاوه بر مسیر دوچرخه سواری محل عبور پیاده نیز در این طرح پیش بینی شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی