[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

چتر حمایتی پلیس بر سر دوچرخه‌سواران استان فارس، روزنامه شیراز نوین

در نشست هم اندیشی معاون آموزش ناجا فارس و رئیس پلیس راهور شیراز با مسئولین هیئت دوچرخه سواری استان فارس، ایمنی دوچرخه سواران حرفه ای در مسابقات و تمرین در دستور کار قرار گرفت و بر نقطه مشترک آموزش بین دو مجموعه تأکید شد.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس به نقل از روابط عمومی هیئت دوچرخه سواری استان فارس، در نشست هم اندیشی که در معاونت آموزش فرماندهی انتظامی استان فارس با حضور مسئولین هیئت دوچرخه سواری استان برگزار شد، رئیس هیئت دوچرخه سواری استان فارس در ابتدا با تقدیر از مجموعه انتظامی استان به پاس تلاش‌های شبانه روزی در تأمین امنیت شهروندان و همچنین آموزش در راستای پیشگیری از آسیب‌ها، خواستار ایجاد همکاری مستمر و بیشتر بین این دو مجموعه شد. محمدجوادکشاورز با اشاره به اینکه دوچرخه سواری امروز از جایگاه مهمی در تأمین سلامت و حمل و نقل برخوردار است، افزود: امروز دوچرخه سواری به عنوان یک حمل و نقل سبز به شمار می‌رود که همگان باید در ترویح فرهنگ استفاده از آن تلاش کنند. وی با بیان اینکه ایمنی در ورزش مهم ترین نکته مورد توجه مسئولین و ورزشکاران است، اظهار داشت: با توجه به اینکه سبک استقامت جاده در این رشته ورزشی که باید در خیابان و جاده‌های موجود برگزار شود و نیاز به ایمنی بالا دارد از پلیس راهور خواست تا در برگزاری تمرینات هم مانند مسابقات که پلیس تمام شرایط و زمینه را برای دوچرخه سواری ایمن فراهم می‌کند در کنار این ورزشکاران باشد.
رئیس هیئت دوچرخه سواری فارس در بخش دیگری به جایگاه مهم آموزش اشاره کرد و ابراز داشت: همانطور که آموزش در تمام حوزه‌ها اولویت اول به شمار می‌رود، در هیئت دوچرخه سواری هم اولویت اول است و آماده ایم تا با همکاری دو مجموعه گام‌های بلندی را در راستای دانش افزایی با ایجاد تفاهم نامه برای پرسنل و خانواده محترم ناجا و همچنین علاقمندان به این رشته ورزشی در مقوله همگانی و حرفه ای برداریم.
معاون آموزش فرماندهی انتظامی فارس هم در این نشست با خیر مقدم به مسئولین هیئت دوچرخه استان، از جایگاه دوچرخه سواری در جامعه به مهمی یاد کرد و گفت: دوچرخه سواری به عنوان یک حمل نقل سبز امروز در دنیا مورد توجه بوده و فرهنگ سازی آن نیاز به یک همت بلند از سوی تمام سازمان‌ها دارد که اگر از مسئولین و مدیران آغاز شود به طبع به دیگر افراد مجموعه هم انتقال می‌یابد و فراگیر می‌شود.
سرهنگ دکتر ایزدی با بیان اینکه سلامت موضوعی است که همیشه در رأس تصمیم گیری‌ها بوده و برای محقق شدن آن از هیچ کوششی دریغ نداریم، افزود: قطعا ورزش بهترین و آسان ترین راه ایجاد تندرستی و محقق شدن سلامت است و رشته دوچرخه سواری علاوه بر فعالیت فیزیکی سالم، حمل نقلی است که باید رشد و توسعه یابد تا شاهد عبور و مرور شهروندان در شهری سالم با هوای پاک باشیم.
وی در ادامه به آمادگی ناجا جهت همکاری در زمینه‌های بیشتر با هیئت دوچرخه سواری استان اشاره کرد و اظهار داشت: همانطور که همکاران ما در پلیس راهور برنامه‌های مشترکی می‌توانند با هیئت دوچرخه سواری داشته باشند، معاونت آموزش فرماندهی انتظامی که خود دارای مجموعه تربیت بدنی هم می‌باشد ،می تواند در حوزه آموزش و اجرای برنامه‌های خانوادگی همکاری‌های گسترده داشته باشد.
معاون آموزش فرماندهی انتظامی فارس، ابراز داشت: امیدواریم فرهنگ سازان بیشتر از این ورود کنند به تشویق جامعه در استفاده از دوچرخه به‌عنوان حمل و نقل پاک تا به زودی شاهد فراگیر شدن کل جامعه از این وسیله باشیم و کمتر خودرویی در سطح شهر تردد کند. سرهنگ حیدری مسئول تربیت بدنی معاونت آموزش ناجا در فارس هم در این جلسه با تقدیر از معاون آموزش فرماندهی انتظامی استان و ریاست هیئت دوچرخه سواری فارس جهت فراهم شدن زمینه برای همکاری‌های بیشتر دو مجموعه، گفت: تربیت بدنی ناجا هم این آمادگی را دارد تا در زمینه آموزش و هم اجرای برنامه‌ها در کنار هیئت دوچرخه سواری باشد و با تجربه و مدیریتی که وجود دارد زمینه را برای رشد و توسعه این ورزش و حمل و نقل فراهم کند.
رئیس پلس راهور هم دراین جلسه با استقبال از فراهم شدن زمینه همکاری بیشتر با هیئت دوچرخه سواری استان، گفت: اگر از دید پلیس بخواهم به جایگاه دوچرخه سواری نگاه کنیم، ما امروز تردد با دوچرخه را یک مد جدید حمل و نقل می‌دانیم و علاوه بر اینکه یک ورزش همگانی است که در راستای ارتقای روحی و فراغت اجتماعی می‌باشد، اما بحث حمل و نقل آن برای ما از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
سرهنگ صادق سلیمی، افزود: همانطور که می‌دانید در افق 1405 باید 10 درصد از حمل نقل شهری توسط دوچرخه انجام شود و این مهم به وقوع نمی‌پیوندد مگر اینکه تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها نقش خود را در آن ایفا کنند.
وی در بخش دیگری به جایگاه مهم دوچرخه در حوزه شهری اشاره کرد و افزود: امروز می‌بینیم که جایگاه دوچرخه چنان اهمیت دارد که شهرداران مناطق شیراز به دنبال توسعه مسیرهای دوچرخه سواری هستند تا جذب و مشارکت بیشتری از سوی شهروندان در این مقوله صورت پذیرد که از سوی محلات آغاز شده و قابل مشاهده است.
رئیس پلیس راهور شیراز آموزش را از اولویت‌های مهم در هر بخش دانست و اظهار داشت: فرصت‌های خوبی وجود دارد تا زمینه آموزش در بخش‌های مختلف استفاده از دوچرخه سواری فراهم شود تا شاهد رشد و توسعه بیشتری در این رشته ورزشی و حمل و نقل پاک باشیم.
سرهنگ سلیمی خاطرنشان کرد: پلیس راهور شیراز این آمادگی را دارد تا مثل گذشته همکاری‌های خود را در برگزاری فعالیت‌های دوچرخه سواری داشته باشد.
لازم به ذکر است در پایان این نشست با حضور مسئولین هیئت دوچرخه سواری فارس و شیراز ، با اهدای حکمی از سوی معاون آموزش فرماندهی انتظامی استان از طرف و امضای سردار حبیبی فرمانده انتظامی فارس، سرهنگ صادق سلیمی به ریاست هیئت دوچرخه سواری فرماندهی انتظامی استان فارس منصوب شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی