[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۰
  • دوره جدید

قشـقایی، دو شوت و دیگـر هیـچ! گلزنی فجر پس از ۱۰ هفته در جریان بازی، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: دوشنبه شب، هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ یک فوتبال ایران برگزار شد و دو تیم معمولی شیراز با دو نتیجه ضعیف دیگر به کار خود ادامه دادند. فجر در خانه مقابل تیم بالانشین خوشه طلایی ساوه با تساوی یک یک متوقف شد و قشقایی هم در اراک مقابل مدعی جدی صعود به لیگ برتر تن به شکست دو بر صفر داد.
نکته جالب مسابقات این هفته این بود که دیدار خانگی فجر از شبکه استانی فارس پخش نشد اما بازی قشقایی در اراک که از شبکه استانی آفتاب (صدا و سیمای استان مرکزی) پوشش داده شده بود، از شبکه فارس نیز پخش شد. اقدام سؤال برانگیزی که باعث شد هواداران فجر شهید سپاسی برای دومین هفته متوالی از تماشای بازی تیمشان محروم شوند و طرفداران قشقایی بتوانند دوباره بازی تیمشان را به طور زنده تماشا کنند. بنابراین از آخرین پخش زنده دیدار فجر شهید سپاسی بیش از چهار ماه می‌گذرد.
البته هواداران نا امید فجر شاید حالا دیگر میل چندانی هم به تماشای بازی‌های کسل کننده تیمشان نداشته باشند. آن‌ها را در کنار هواداران ملوان بندرانزلی می‌توان سرخورده ترین هواداران فوتبال در ایران نامید. فجر دوشنبه شب با ترکیب سعید جلالی راد، ابوالفضل علایی، امیرحسین صدقی، محمد امینی، علی اکبر حیدرنیا، رحیم آلبوغبیش، میلاد غریبی، حمید جوکار، ایوب کلانتری، محمدحسین کریم زاده و بابا محمدی مقابل خوشه طلایی قرار گرفت.
در همان 15 دقیقه ابتدایی نماینده ساوه موفق شد برای اولین بار در ورزشگاه بزرگ اما خالی از تماشاگر پارس شیراز گلزنی کند و حسین فاضلی دروازه سعید جلالی راد را فروریخت. در اواسط نیمه اول بود که محمدحسین کریم زاده با یک فرار در عمق، گل تساوی را به ثمر رساند. این نخستین بار پس از 10 هفته بود که فجری‌ها موفق شدند در جریان بازی گلزنی کنند!
در نیمه دوم کریم زاده بازیکن تکنیکی و رفسنجانی فجر شهید سپاسی با کارت قرمز داور مواجه شد تا فجر بخش زیادی از این نیمه را ده نفره دنبال کند. در نهایت این بازی با همان تساوی یک یک به پایان رسید تا فجر با 38 امتیاز در رتبه نهم باقی بماند و خوشه طلایی هم با 49 امتیاز و یک پله سقوط در رتبه چهارم قرار بگیرد. آن‌ها هنوز شانس زیادی برای رسیدن به سهمیه لیگ برتر دارند.
اما در اراک، قشقایی که هفته گذشته با برتری مقابل سپیدرود، تقریباً خیالش بابت بقا راحت شده بود، با دو گل تن به شکست داد. در این دیدار ابراهیم طالبی این نفرات را در ترکیب اصلی قرار داده بود: مسلم حق شناس، مسعود اسدی، علی مصلی نژاد، مجید ایوبی، علی آزادمنش، پوریا زارع، محمدرضا فیروززاده، علی حسامی، محمدجواد عباسی، مرتضی سنجانکی و سعید زارع.
نکته جالب این بازی، به ثمر رسیدن هر دو گل تیم اراکی توسط یکی از استعدادهای سال‌های اخیر فوتبال شیراز بود. سعید خردمند که سه فصل پیش عضو تیم درخشان برق جدید فارس بود و گل‌ها و پاس گل‌های زیادی به نام خود ثبت کرد، در نیم فصل دوم همان فصل راهی نساجی مازندران شد و با گلزنی به فجر شهید سپاسی در هفته‌های پایانی، امیدهای هواداران تیم شهرش برای صعود به لیگ برتر را به یأس تبدیل کرد. او حالا یکی از ارکان موفقیت تیم آلومینیوم اراک محسوب می‌شود و با دو گلی که وارد دروازه قشقایی کرد، امیدهای تیمش برای صعود به لیگ برتر را افزایش داد. 
در سوی مقابل، قشقایی علی رغم اینکه در طول مسابقه هیچ گاه مقابل حریف مدعی خود پا پس نکشید، اما در خلق موقعیت‌های گلزنی هم چندان موفق عمل نکرد. تنها فرصت‌های گلزنی این تیم روی شوت‌های از راه دور محمدجواد عباسی خلق شد. او ابتدا در دقیقه 25 با یک ضربه آزاد دیدنی تا آستانه گلزنی پیش رفت که واکنش دروازه بان مانع از این امر شد و در نیمه و دقیقه 72 نیز ضربه او از پشت محوطه جریمه توسط دروازه بان به کرنر رفت.
در سایر دقایق قشقایی با وجود حملاتی که انجام داد، هرگز نتوانست خطری را مواجه دروازه اراکی‌ها کند. اما آلومینیوم که از دقیقه 60 با اخراج یک بازیکن ده نفره به کار ادامه می‌داد، به جز دو گلی که به ثمر رساند، سه فرصت عالی دیگر را هم از دست داد و می‌توانست با نتیجه ای سنگین تر تیم شیرازی را بدرقه کند.
با این حال می‌توان به عملکرد تیم طالبی نمره قبولی داد. این تیم در تمامی نقاط زمین بازیکنان با کیفیتی دارد که با در اختیار داشتن امکانات بهتر و حمایت‌های روحی و مالی، می‌توانند فصل آینده تیمشان را راهی لیگ برتر کنند. آن‌ها در دو بازی آینده در شیراز میزبان تیم‌های ته جدولی شهرداری تبریز و رایکای بابل خواهند بود.
فجر شهید سپاسی هم یکی از پرمهره ترین تیم‌های لیگ یک محسوب می‌شود که با می‌توانست با عملکرد بهتر مدیریت و کادرفنی اش راهی لیگ برتر شود اما حالا یکی از ناکام ترین تیم‌های این دسته به شمار می‌رود. آن‌ها هم می‌توانند با نگرشی بهتر در فصل آینده، به انتظار هواداران پرشور خود پاسخ داده و راهی لیگ برتر شوند. فجر هفته آینده در رشت به مصاف داماش این شهر می‌رود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی