[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

پرسه در اعماق؛ عجیب ترین چیزهایی که در غارها کشف شدند، روزنامه شیراز نوین

غارهای غرق شده اقوام «مایا»
در سال ۲۰۰۸ میلادی یک هرم سنگی بزرگ و معبد قدیمی در زیر زمین در مکزیک پیدا شد. موضوع عجیب آن بود که این غارها کامل در آب فرو رفته بودند. برای قوم مایا غارها دروازه ورودی جهان زیرین تصور می شد.
 غار سمّی رومانی
 برخی از بومیان رومانی این غار را پس از آنکه در حدود ۵۰۰ میلیون سال بسته بود، باز کردند. این غار در جنوب شرقی رومانی است و با وجود سمّی بودن هوای آن، زیستگاه عقرب ها، عنکبوت ها، کژمهرگان، زالوها و... است. تاکنون کمتر از ۱۰۰نفر جرأت وارد شدن به این غار را داشته اند. چه کسی می داند که در تاریکی غار، یک عقرب زیر پایش نباشد.
 غار لیمورهای غول‌پیکر 
 غواصان بقایای لیمورهای غول پیکر منقرض شده را درون غاری زیر آب پیدا کردند. اندازه این لیمورها به اندازه یک گوریل بوده است. پیدا شدن استخوان لیمورهای منقرض شده غول پیکر در غارهای زیر آب یکی از عجیب‌ترین کشف های دانشمندان بوده است. آثار کشف شده در غار نشان می داد که این دسته از لیمورهای منقرض‌شده تقریباً اندازه یک گوریل بوده اند.
 أبلیسک (ستون‌های هرمی‌شکل سنگی)
 أبلیسک ناتمام ستون هرمی شکل سنگی است که در عمق معدن ناتمامی پیدا شدند. به نظر می رسد مصریان باستان این أبلیسک را به دلیل ترک هایی که در اطراف این ستون برداشته بوده است، به اتمام نرسانده اند؛ اما اگر بنای آن کامل شود یکی از بزرگترین ستون‌های هرمی جهان با طول ۲۴ متر و وزن ۱۱۰۰ تن خواهد بود.
 ابلسیک ستون سنگی چهار گوش و بلندی است که تقریباً در هر جای باستانی می توان یک جفت از آنها را پیدا کرد. این بنا در معماری مصر باستان، روم باستان و روم شرقی وجود داشته است.
 گودال عمیق 
 غار الیسون Elison در شمال غرب ایالت جورجیا یکی از عمیق ترین غارها در آمریکاست که عمق آن به ۵۸۶ فوت (برابر با ۵۵ متر) می رسد. 
 مومیایی‌هایی که فریاد می‌کشند
گفته می شود که این مومیایی‌ها برای کسانی است که در لحظه کشته شدن مومیایی شده‌اند. پژوهشگران می گویند این مومیایی‌ها در لحظه مرگ فریاد نمی‌زده‌اند، بلکه پس از گذشت زمان فک آنها افتاده و دهانشان باز به نظر می رسد.
 غار کرم‌های شب‌تاب
 از جمله عجیب‌ترین چیزهایی که درون غارها یافت‌شده میلیون‌ها کرم شب‌تاب است، این غار در نیوزیلند کشف شده است و گردشگران می‌توانند با اجاره یک قایق به درون غار بروند و از درخشش زیبای کرم‌های شب‌تاب بر دیواره‌های غار لذت ببرند.
 جام جمجمه‌ها 
 این جمجمه‌ها در منطقه باستانی انگلستان کشف شده که نشانه‌ای از وجود آدم‌خوارها در این منطقه است. دانشمندان در اعماق غار Gough جمجمه‌هایی را پیدا کردند که به منظور نوشیدن خون و مشروب حکاکی و تراشیده شده بودند. استفاده از جمجمه دشمنان به عنوان جام از امور مرسوم در برخی ادوار تاریخی بوده است، تا به این شکل خشم و نفرت خود را نسبت به دشمنان خود و پیروزی در انتقام‌گیری را نشان دهند.
مومیایی‌های آتش کابایان 
 در آغاز قرن بیستم یک هیزم شکن اسپانیایی یک غار حفرشده توسط انسان‌ها را در فیلیپین کشف کرد. درون این غار مومیایی‌های کابایان مربوط به ۱۵۰۰ سال قبل قرار داشتند، روش مومیایی کردن این بود که با آتش و دود بدن آنها را مومیایی می‌کردند و درون غارها قرار می دادند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی