[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

آموزش‌های مجازی ارتقا یابد ، روزنامه شیراز نوین

نشست هیئت امنای مجتمع آموزشی فرهنگی علوم پزشکی، با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشگاه در این نشست با اشاره به آسیب‌های ناشی از بحران شیوع کرونا در جامعه، ضرورت توجه به بهداشت روان دانش آموزان در این ایام را مورد تأکید قرار داد. دکتر «مهرزاد لطفی» گفت: با پیش بینی موج دوم کرونا در فصل پاییز و بازگشایی مدارس، باید آماده ارتقای آموزش مجازی و حضوری بود. او ادامه داد: باید با اطلاع رسانی و آگاه سازی والدین، دانش آموزان آماده دریافت آموزش مجازی شوند تا این تغییرات با موفقیت عملیاتی شده و با اختلالی در امر آموزش مواجه نشویم. 
رئیس دانشگاه پیشرفت و توسعه مجتمع علوم پزشکی را مدیون تلاش اساتید و مسئولان از ابتدای راه اندازی این مجتمع تاکنون دانست و اظهار کرد: مجتمع آموزشی فرهنگی علوم پزشکی با این وسعت و نوع آموزش، جزو مراکز آموزشی برتر و افتخارات شیراز به شمار می‌رود و از نظر فضای فیزیکی نیز در کشور جزو بهترین‌هاست. او بیان کرد: امیدواریم این مجتمع آموزشی فرهنگی در شرایط بحرانی کرونا نیز با بهره مندی از بسترهای مجازی به فعالیت‌های خود به صورت مستمر و پیشرفته ادامه دهد. در ادامه این نشست دکتر لطفی با قدردانی از دکتر «سیدمنصور کشفی» رئیس پیشین هیئت امنای مجتمع آموزشی فرهنگی علوم پزشکی، دکتر «علی توکلی» را به عنوان رئیس جدید هیئت امنا معرفی کرد. 
همچنین از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کتاب «مهارت‌های زندگی» به مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس اهدا شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس نیز در این نشست اظهار کرد: افتخار داریم در شهری سکونت داریم که دانشگاه علوم پزشکی آن در کشور و منطقه به عنوان قطب پزشکی می‌درخشد. 
«فرهاد اسماعیلی» گفت: اگر در شرایط بحرانی کروناویروس و مدیریت این بیماری منحوس، موفقیتی ملی در استان فارس کسب شد، حضور وجود دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مسئولان، مدیران و پزشکان قوی و حاذق آن بوده، شدت یافتن شیوع و انتقال این ویروس در حال حاضر نیز متأسفانه به دلیل بی توجهی برخی افراد به رعایت دستورات بهداشتی بوده است.
او وظیفه آموزش و پرورش را تعلیم و تربیت عنوان کرد و افزود: فعالیت آموزش و پرورش در شرایط بحرانی متوقف نمی‌شود و آموزش و تدریس علم به فرزندان این مرز و بوم را به شیوه مجازی و حضوری با رعایت محدودیت ادامه می‌دهد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس ادامه داد: اولویت در آموزش، حفظ سلامت دانش آموزان است و آموزش از بستر مجازی و کلاس‌های تلفیقی انجام می‌شود. مشاورعالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رئیس هیئت امنای مجتمع آموزشی فرهنگی علوم پزشکی نیز در این نشست گفت: این مجتمع فعالیت‌های بسیار چشمگیری داشته و نیاز است با توجه به شرایط بحرانی کروناویروس، روند جدیدی در برنامه‌های آموزشی داشته باشیم. 
دکتر «علی توکلی» افزود: باید به تولید محتوای آموزشی و ارائه آن به دانش آموزان ساختارمند نگاه کرد تا محتوای روزآمد و با ارایه شیوه‌های نوین، بر روی دانش آموزان به عنوان نخبگان و آینده سازان مملکت تأثیرگذار باشد.
او با بیان اینکه با وجود کروناویروس در جامعه، آموزگاران توانستند با این وضعیت خود را تطبیق دهند، ادامه داد: باید تلاش شود برنامه‌های جدیدی به دانش آموزان ارایه شود تا انسان‌هایی تربیت شوند که در آینده به توسعه کشور کمک کنند. 
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: لازم است در فعالیت‌های آموزشی مدارس، آموزش کمک‌های اولیه به دانش آموزان گنجانده شود که اقدامی جدید به شمار می‌رود.
دکتر «مهرداد شریفی» به عنوان مدیرگروه طب اورژانس دانشگاه، آمادگی همکاری این گروه را با اداره کل آموزش و پرورش برای آموزش کمک‌های اولیه به دانش آموزان در مدارس اعلام کرد. دکتر «کوروش عزیزی» معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز برای همکاری این معاونت در فعالیت‌های فرهنگی، هنری و فوق برنامه، اعلام آمادگی کرد.
همچنین «نصراله کیانی» رئیس مجتمع آموزشی فرهنگی علوم پزشکی در خصوص فعالیت‌های آموزشی به صورت مجازی در مقاطع مختلف تحصیلی و اولویت‌های آموزشی این مجتمع، ساماندهی و نام نویسی دانش آموزان، شهریه‌ها و تسهیلات آموزشی، مربیان و آموزگاران توضیحاتی ارائه داد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی