[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

ابتلا به کرونا از مرز ۲۰هزار نفر گذشت، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز:
ابتلا به کرونا از مرز 20هزار نفر گذشت

دکتر همتی: تلفات کرونایی فارس به 218 نفر رسید 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از فوت ۱۰ نفر در استان فارس بر اثر ابتلا به کروناویروس خبر داد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۱۷۳هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده که از این تعداد، ۱۹هزار و ۸۱۸ مورد مثبت شناسایی شده است.
این مقام مسئول در دانشگاه ادامه داد: متأسفانه ۱۰ نفر در ۲۴ ساعت به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که بر این اساس، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به ۲۱۸ نفر رسیده است.
معاون بهداشت دانشگاه از مجموع ۲۱۸ مورد فوتی استان بر اثر ابتلا به کروناویروس از ابتدا تاکنون، ۱۱۰ مورد مربوط به شیراز؛ ۱۱ مورد مرودشت؛ هفت مورد کازرون؛ ۵ مورد آباده؛ ۴ مورد قیروکارزین؛ داراب و کوار هر کدام ۳ مورد؛ ممسنی، زرقان، استهبان، اقلید، پاسارگاد و ارسنجان هر کدام ۲ مورد؛ لامرد، فیروزآباد، خرم بید، رستم، بیضا، نی ریز، خرامه و سروستان هر کدام یک مورد عنوان کرد و مابقی جان‌باختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های استان اعلام کرد. او همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را نیز ۱۵هزار و ۲۴۸ نفر اعلام کرد. دکتر همتی ادامه داد: هم اکنون ۶۰۶ بیمار مشکوک و علامت دار در بخش‌های عمومی و ۶۷ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.
معاون بهداشت دانشگاه توصیه کرد: برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس، استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست‌ها، پرهیز از سفر و ترددهای غیرضروری و دوری از حضور در تجمعات الزامی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی