[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

مدیریت استراتژیک کرونا در فارس ، روزنامه شیراز نوین

اعضای ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست دیروز این ستاد، میزبان جانشین استاندار در ستاد استانی مدیریت کرونا و معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس بودند. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس در یکصد و شانزدهمین نشست ستاد دانشگاهی مقابله با کروناویروس که صبح دیروز در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، از تلاش‌های رئیس، معاونان، اعضای کمیته بحران و مجموعه دانشگاه و مدافعان سلامت استان که با از خودگذشتگی، بحران بیماری کووید۱۹ در شیراز و استان فارس را مدیریت و پایش می‌کنند، تقدیر کرد.
«عبدالرضا قاسم‌پور» گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مجموعه سلامت فارس در چهار ماه گذشته که درگیر شیوع ویروس کرونا هستیم برای مردم استان سنگ تمام گذاشته اند و خدمات مطلوبی در این زمینه به مردم ارائه شده است.
او افزود: برگزاری نشست‌های استانی و دانشگاهی مدیریت کووید۱۹ در فارس حتی پیش از ورود ویروس کرونا به کشور آغاز شد و تمام سیاست‌گذاری‌ها و برنامه ریزی‌ها با مشورت و نظر مدیران و اساتید دانشگاه علوم پزشکی اجرایی شد. 
جانشین استاندار در ستاد استانی مدیریت کرونا فارس ادامه داد: تصمیماتی که با درایت و شجاعت استاندار و مسئولان استان فارس و دانشگاه علوم پزشکی گرفته شده، باعث شد که بهترین شرایط را در کشور داشته باشیم و با تلاش مجموعه بهداشت و درمان و همراهی و مشارکت مسئولان، مردم، خیرین، سازمان‌ها، نهادها، گروه‌ها و اصناف مختلف، طرح‌های فاصله گذاری اجتماعی و فاصله گذاری هوشمند به خوبی در استان اجرا شد و همه به نظرات کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی احترام گذاشتند.
قاسم‌پور با هشدار در زمینه تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان گفت: کادر درمانی، چهار ماه سخت و پرتلاش را پشت سر گذاشته‌اند و مردم باید برای تقدیر از تلاش سربازان حوزه سلامت، تمام پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در اجتماعات و رعایت فاصله گذاری فیزیکی را در اولویت قرار دهند.
این مقام مسئول در استانداری فارس از برگزاری نشست‌های مختلف با اصناف و گروه‌های مختلف و اجرای محدودیت‌های لازم به ویژه در چهار شهرستان جهرم، فسا، لارستان و گراش که به عنوان شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز استان مشخص شده اند، خبر داد و گفت: در شیراز و سایر شهرستان‌ها نیز مواردی مانند تجمعات و برگزاری مراسم عروسی و عزاداری بر اساس نظرات و پیشنهادات دانشگاه علوم پزشکی، ممنوع شده است.
قاسمپور گفت: بر اساس گزارش فرمانداران شهرستان‌های استان در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، محدودیت‌های ابلاغ شده با شدت بیشتری در حال اجراست و وفاق و همدلی همگانی و همراهی اصناف در این زمینه بسیار مناسب بوده است. 
او اضافه کرد: از دو هفته پیش از تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، استفاده از ماسک در ادارات فارس برای کارکنان و مراجعان اجباری شد و پس از آن نیز در زمینه تعطیلی مترو و اتوبوس‌های درون شهری تصمیم گیری شد؛ همچنین استفاده از ماسک در پاساژها و مکان‌های پرتجمع از پانزدهم تیر اجباری شده و هیئت امنای پاساژها موظف‌اند بر استفاده افراد از ماسک در این اماکن نظارت کنند و در صورت رعایت نشدن مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا، با متخلفان بر اساس قانون برخورد می‌شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس تأکید کرد: برای سلامت و حفظ جان مردم استان با کادر درمانی و مجموعه سلامت استان که در خط مقدم مقابله با کرونا فعالیت می‌کنند همراه هستیم و باید با تکیه بر توانمندی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و کادر درمان، جان مردم را نجات دهیم و از نظر پیشگیری و مقابله با بیماری کووید۱۹، استان نخست در کشور باشیم. برنامه ریزی در زمینه انجام غربالگری از مسافران پروازهای بین المللی ورودی به استان، بررسی رعایت پروتکل‌ها و استفاده از ماسک از سوی کارکنان و مراجعان ادارات، تداوم محدودیت‌ها در صورت لزوم با نظر دانشگاه علوم پزشکی، استفاده مسافران تاکسی‌ها از ماسک و اختصاص بیلبوردها و تلویزیون‌های شهری از سوی شهرداری‌ها برای فرهنگ سازی استفاده از ماسک در جامعه، از دیگر اقدامات ستاد استانی مدیریت کرونا فارس بود که معاون استاندار به آنها اشاره کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی