[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

امضای تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی و پارک علم و فناوری فارس ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس، تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و پارک علم و فناوری فارس به امضای طرفین رسید. در این تفاهم نامه علاوه بر تأکید بر توسعه همکاری‌های علمی و کارآفرینی، بر حمایت پارک علم و فناوری فارس از واحدها و شرکت‌های مستقر در مراکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس، تأکید شد.
امین رضا ذوالقدر، رئیس پارک علم و فناوری فارس در نشست مشترکی با حضور مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز، با اشاره به برنامه پارک علم و فناوری فارس در تعامل با سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط با حوزه علم و فناوری در استان، بیان کرد: پارک فارس آمادگی راه‌اندازی پردیس در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان را دارد و ابراز امیدواری کرد که این تفاهم نامه زمینه گسترش سطح همکاری و همچنین راه‌اندازی سرای نوآوری تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز شود. محمد کاظم کاوه‌ پیشقدم، دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس شیراز نیز در این نشست ضمن اعلام آمادگی دانشگاه جهت افزایش همکاری‌های علمی و کارآفرینی با پارک و بازدید اساتید حوزه کارآفرینی از پارک به منظور انتقال تجربیات شرکت‌های موفق به واحدهای فناور دانشگاه، اضافه کرد: با حمایت از فارغ التحصیلان و پژوهشگران در قالب شرکت‌های نوپا، باید گام عملی در توسعه کارآفرینی برداشت.
محمد مهدی جباری، معاون پژوهش و فناوری واحد شیراز نیز با ارائه گزارشی از سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی در راستای راه اندازی سراهای نوآوری تخصصی، ابراز امیدواری کرد تا با حمایت پارک علم و فناوری فارس و حمایت صنایع مرتبط از جمله شرکت صنایع الکترونیک شیراز، سرای نوآوری با محوریت تخصصی صنعت الکترونیک و مخابرات، راه اندازی گردد. در انتهای این نشست که دیگر مسئولان دانشگاه شیراز از جمله رئیس مرکز رشد واحدهای فناور و مدیر ارتباط با صنعت و جامعه واحد شیراز نیز حضور داشتند، بازدیدی از فعالیت‌های برخی شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری فارس صورت گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی