[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

دو پرونده قتل منجر به صلح و سازش شد، روزنامه شیراز نوین

هفته گذشته و با تلاش اعضای شورای حل اختلاف استان فارس، امام جمعه، روحانیون، بزرگان و معتمدین محلی شهرستان مرودشت 2 قاتل از چوبه دار رهایی یافتند.
رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه در سه ماهه سال جاری با گرفتن رضایت از اولیای دم، 11 فقره قتل در استان به مصالحه ختم شده است، گفت: در سال جاری برنامه ریزی مناسب و اهتمام ویژه ای در جهت جلب رضایت از اولیای دم پرونده‌های استیذان قصاص و تشکیل هسته‌های جهادی در دستور کار شورا‌های حل اختلاف قرار گرفته است.
حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی در تشریح این دو پرونده افزود: پس از تأیید رأی توسط دیوان عالی کشور این دو پرونده برای اجرای حکم به شعبه هفتم اجرای احکام کیفری شیراز ابلاغ و سپس به منظور ایجاد مصالحه به شورای حل اختلاف مرودشت ارجاع شد و با تلاش اعضای شعبه چهاردهم شورای حل اختلاف شهرستان مرودشت، پیگیری هسته‌های جهادی و همچنین تشکیل جلسات مکرر صلح و سازش بین طرفین، این دو پرونده مقارن با هفته کرامت و میلاد با سعادت ثامن الحجج حضرت امام رضا(ع) به نتیجه رسید و خانواده مقتولین با اعلام رضایت و بخشش قاتلین، به این دو جوان نادم و پشیمان زندگی مجدد بخشیدند. وی در ادامه افزود: در این میان برخی از قتل‌ها اگرچه قتل عمد تشخیص داده شده و قاتل به قصاص محکومی شود اما فرد بدون برنامه ریزی قبلی و ناخواسته بر اثر یک درگیری مرتکب قتل می‌گردد؛ بنابراین شورا‌های حل اختلاف در این زمینه ورود می‌کند و با کمک ائمه جماعات، علما و روحانیون، معتمدین و ریش سفیدان در راستای صلح و سازش این گونه پرونده‌ها اقدام می‌نمایند. نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس تلاش در جلب رضایت اولیای دم و مصالحه در این گونه پرونده‌های قتل عمد و شبه عمد که ناخواسته صورت گرفته را حرکتی ارزشمند، خداپسندانه و از برکات شورا‌های حل اختلاف دانست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی