[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

فیلتر هوایی که ویروس کرونا را نابود می‌کند، روزنامه شیراز نوین

محققان نوعی فیلتر هوا ساخته اند که ویروس‌های هوابرد کرونا را در برابر گرمای ۳۹۲ درجه فارنهایت قرار می‌دهد و آنها را از بین می‌برد. به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه هیوستون فیلتر هوایی ساخته‌اند که ویروس را به طور آنی از بین می‌برد و در مقابله با پاندمی ویروس کرونا کارآمد است. این دستگاه با استفاده از فوم نیکل ویروس SARS-CoV-۲ را به دام می‌اندازد و آن را در مجاورت دمای ۳۹۲ درجه فارنهایت قرار می‌دهد تا آنها را از بین ببرد. طبق تحقیقات ذرات هوابرد ویروس کرونا در دمای بالاتر از ۱۵۸ درجه زنده نمی‌مانند.
ژیفنگ رن یکی از محققان دانشگاه هیوستون می‌گوید: قابلیت این فیلتر برای کنترل شیوع ویروس کرونا در جامعه بسیار کارآمد است. از آنجا که ویروس تا ۳ ساعت در هوا باقی می‌ماند، محققان معتقدند فیلتر مذکور می‌تواند به راحتی ویروس را از فضای باز از بین ببرد. این فیلتر در آزمایش‌ها توانست ۹۹.۸ درصد ویروس کرونا و ۹۹.۹ درصد میکروب سیاه زخم را از بین ببرد.
محققان معتقدند این نوآوری را می‌توان در هواپیما، دفاتر اداری، مدارس و کشتی‌های تجاری تفریحی به کار برد تا از گسترش شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی