[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۳
  • دوره جدید

یک سال از قول استاندار گذشت، همچنان منتظرم!، روزنامه شیراز نوین

فوتبالیست نابینای قهرمان جهان اعلام کرد: به دلیل بیکاری زندگی متأهلی‌ام در حال فروپاشی است و حال و روزم خوب نیست
حجت الله مزارعی که ۱۲ سال سابقه عضویت در تیم ملی ایران را در کارنامه دارد و کارشناس روانشناسی است در حالی که بغض گلویش گرفته بود، چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا، بیان داشت: دوم مرداد ماه سال ۹۸ در جلسه ای که در استانداری فارس به منظورتجلیل از قهرمانان جهان برگزار شد به عنوان ورزشکار اخلاق معرفی شدم و عنایت الله رحیمی استاندار فارس این فرصت را به من دادند تا صحبت کنم.
وی اضافه کرد: تمام مشکلاتی که داشتم از جمله بیکاری، داشتن فرزند و مستأجری را بیان کردم و گفتم پدرم کارگر است و سه فرزند نابینا دارد و دیگر خجالت می‌کشم که بخواهم از پدرم خرج زندگی بگیرم.
دارنده مدال طلای بازی‌های پارا آسیایی ۲۰۱۴ کره جنوبی ادامه داد: زمانی که برای دریافت لوح تقدیر نزد استاندار رفتم او دستش را روی شانه ام گذاشت و گفت نگران نباش در کوتاه ترین زمان ممکن استخدام خواهی شد و به معاونان استانداری فارس دستور داد موضوع را پیگیری کنند و من از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجیدم. اما حدود یک سال از آن ماجرا می‌گذرد و همچنان منتظرم این قول محقق شود.
مزارعی با بیان اینکه چند بار به دفتر استاندار رفتم تا اینکه نامه ای به من دادند، افزود: به هر کجا سرزدم جوابی نگرفتم و حتی در علوم پزشکی شیراز آزمون تلفنچی به صورت شفاهی دادم و جالب اینکه آنها گفتند دستور داریم برای تلفنچی از افراد نابینا استفاده کنیم اما این امر محقق نشد و کسان دیگری را استخدام کردند.
مزارعی که بیش از ۱۵ مدال داخلی و خارجی در رشته‌های دو و میدانی، گلبال و فوتبال در کارنامه دارد، اظهار داشت: ای کاش چشم داشتم و می‌توانستم کاری را حتی پیک موتوری انجام دهم.
وی اضافه کرد: برای پیگیری کارم چندین بار سراغ مدیر کل ورزش و جوانان فارس رفتم اما وعده امروز و فردا دادند و اینقدر سردواندند تا خسته شدم و بعد هم گفتند ردیف بودجه نداریم ضمن اینکه تنها کسی که احوالم را می‌پرسد هاشمی نژاد رئیس هیئت ورزش‌های نابینایان است.
این قهرمان نابینا ادامه داد: صاحبخانه ما شخص خوبی است اما تا کی می‌توانم بگویم به من فرصت بدهید و خیلی هم احترام می‌گذارند و از اینکه تا این حد تحمل می‌کنند، سپاسگزارم.
مزارعی افزود: یکی از برادرانم تحصیلکرده و حافظ کل قرآن است و دیگری هم کارشناسی ارشد روانشناسی دارد و افتخار می‌کنم که قهرمان هستم اما نمی‌دانم با این حال و روزی که با این همه مقام دارم چگونه دیگر نابینایان را تشویق به ورزش کردن بکنم و همچنان امیدوار هستم دراین شرایط کرونایی مشکلم حل شود تا در مقابل همسرم و فرزند دو ساله ام که هر روز بهانه می‌گیرد شرمنده نشوم.
او که ۳۱ سال سن دارد تاکنون مدال طلای بازی‌های پاراالمپیک ۲۰۱۴ کره جنوبی، قهرمان مسابقات جهانی ترکیه ۲۰۱۱، نایب قهرمانی آسیا ۲۰۱۱، کسب سهمیه پاراالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، حضور در مسابقات جهانی اسپانیا و چندین مدال رنگارنگ داخلی در رشته دو و میدانی، گلبال و فوتبال پنج نفره را در کارنامه دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی