[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

فتاح: بنیاد مسکن ۸هزار خانه برای خانواده‌های دارای دو معلول می‌سازد، روزنامه شیراز نوین

رئیس بنیاد مستضعفان خبر داد: تاکنون ۸ هزار خانه برای خانواده‌های دارای دو معلول توسط این بنیاد ساخته شده و ۵ هزار نیز در سال جدید نیز در دست ساخت است.
سید پرویز فتاح در گفت‌وگو با خانه ملت، به ایده‌ها و برنامه‌های بنیاد مستضعفان در حوزه مسکن، اتمام پروژه‌های نیمه تمام و احداث بانک قرض الحسنه اشاره کرد و گفت: بنیاد آمادگی ساخت هر چه بیشتر مسکن برای مستضعفان را با تمام ظرفیت دارد و می‌تواند نیاز به زمین، وام قرض الحسنه، سیمان و مصالح و... را تأمین کند؛ لذا در کنار مجلس و دولت برای تأمین مسکن محرومین هستیم.
رئیس بنیاد مستضعفان خبر داد: تاکنون 8 هزار خانه برای خانواده‌های دارای دو معلول ساخته شده و 5 هزار نیز در سال جدید نیز در دست ساخت است.
اتمام پروژه‌های نیمه تمام با بنیاد مستضعفان
وی به دیگر پیشنهادات و خواسته‌های بنیاد مستضعفان اشاره کرد و گفت: اتمام پروژه‌های دولتی که 90 درصد آن پیشرفت فیزیکی داشته است اما دولت نمی‌تواند بودجه 10 درصد باقی مانده را تأمین کند توسط بنیاد مستضعفان پیشنهاد شده است. بر این اساس بنیاد می‌تواند با بودجه خود 10 درصد باقی مانده را تکمیل کند اما اینجا یک مشکل قانونی وجود دارد و آن اینکه دولت مجاز نیست در قبال کمک بنیاد، بخشی از اموال، شرکت‌ها و سهام خود را به بنیاد مستضعفان واگذار کند. لذا اگر اصلاح قانونی صورت بگیرد بسیاری از طرح‌های نیمه تمام دولت به اتمام می‌رسد.
به گفته فتاح در صورت موافقت دولت با این پیشنهاد بنیاد مستضعفان، تشخیص و انتخاب پروژه‌ها با مجلس و دولت خواهد بود چراکه وزن مالی هر پروژه متفاوت است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی