[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

نماینده مردم فسا: نظارت مجلس باید سطح پذیرش مسئولیت در مسئولان را ارتقا دهد، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم فسا در مجلس یازدهم، با بیان اینکه اصلاح بودجه مهم‌ترین راهکار برای حل مشکلات معیشتی مردم است، تأکید کردکه مجلس باید از نقش نظارتی خود برای رفع این مشکل استفاده کرده و به گونه‌ای عمل کند که سطح پذیرش مسئولیت در مسئولان را بالا برد.
حجت اله فیروزی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به اقداماتی که باید مجلس یازدهم در جهت ارتقای معیشت مردم انجام دهد، گفت: بودجه سال 99 اواخر سال گذشته بسته شد و اساساً ساختار آن که مهم‌ترین ابزار کنترل و کمک به حل مشکلات معیشتی مردم بوده، مصوب شده است و ردیف‌هایش تعریف شده و امسال ابلاغ شده است. بنابراین یکی از مهم‌ترین راهکارها برای حل مشکلات معیشتی مردم این است که بودجه مجدد اصلاح شود.
دولت نباید در حذف یارانه دولتی از کالاها یک طرفه عمل می‌کرد
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تقویت بُعد نظارتی مجلس از دیگر موضوعاتی است که خروجی آن رفع مشکلات معیشتی مردم خواهد بود، کما اینکه بسیاری از اقلام در بازار وجود دارند، اما به دلیل نبود نظارت در زمینه توزیع آنها با مشکل مواجه هستیم. وی تصریح کرد: در یک ماه اخیر تخصیص ارز دولتی با نرخ ترجیحی (4200 تومانی) از برخی کالاها به طور ناگهانی حذف شد و نتیجه آن افزایش سریع قیمت‌ها بود که به معیشت مردم آسیب رساند؛ کما اینکه به تخصیص ارز دولتی از برنج وارداتی حذف شد و این درحالی است که اکثر خانوارهای ایرانی یک یا دو وعده در روز برنج مصرف می‌کنند. بنابراین قطع ارز 4200 از واردات این بخش، بسیاری از خانواده‌های کم درآمد را با مشکل مواجه کرده است. بنابراین لازم است این رویه با اولویت‌بندی کالاها مورد بازنگری قرار گیرد.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: دولت نباید یک طرفه ابتکار عمل به خرج دهد و هرکجا که خواست ارز اختصاص دهد و هرکجا که تمایل نداشت ارز دولتی را حذف کند. بنابراین باید این بخش مدیریت بهتری شود که کمتر به مردم آسیب برسد و هزینه سنگینی را به آنها تحمیل نکند.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مجلس باید از نقش نظارتی خود برای رفع این مشکل استفاده کند و هر کمیسیون در حوزه تخصصی خود به این موضوع ورود پیدا کند؛ ضمن اینکه به این نکته توجه شود که نظارت تنها نباید به دعوت از وزرا و استفاده از ابزارهای نظارتی همچون طرح سؤال یا استیضاح محدود شود. بلکه باید سطح پذیرش مسئولیت در مسئولان را بالا برد و مردم هم باید از طریق فضای مجازی به کمک مجلس بیایند و مسئولان را به چالش بکشند که چرا امور را به خوبی مدیریت نمی‌کنند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی