[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

استاندار فارس: چرخه صنعت فولاد باید تکمیل شود، روزنامه شیراز نوین

ایسنا/ در یک ارتباط ویدئو کنفرانسی با رئیس جمهور و توسط معاون امور معدنی وزارت صمت، طرح‌های توسعه‌ای و واحد تولید آهن اسفنجی با ظرفیت سالانه ١.٨ میلیون تن و واحد تولید گندله آهن با ظرفیت سالانه ٣.٥ میلیون تن با سرمایه گذاری ٥هزار میلیارد تومانی در شهرستان کوار به بهره برداری رسید.
معاون امور معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت پنج‌شنبه ١٩ تیر در آیین افتتاح طرح‌های توسعه‌ای واحد تولید آهن اسفنجی و گندله آهن در شهرستان کوار استان فارس، گفت: پروژه فولاد پاساردگاد در شمار مگا پروژه‌ها محسوب می‌شود.
داریوش اسماعیلی با بیان اینکه این پروژه شامل ٤ فاز است، افزود: فاز نخست آن واحد فولادسازی است که با ظرفیت ١.٥ میلیون تن در سال ٩٣ با اشتغال مستقیم ١١٩٣ نفر و غیر مستقیم ١٢ هزار نفر به بهره برداری رسید.
او ادامه داد: واحد دوم آهن اسفنجی به ظرفیت ١.٨ میلیون تومان است که از سال ۹۶ آغاز شده و امروز با سرمایه گذاری ۱۳۹ میلیون یورویی و ١٩٩ میلیارد تومانی و اشتغال ٢٠ هزار نفر به صورت غیرمستقیم و ١٨٧٠ به صورت مستقیم افتتاح و بهره برداری می‌شود.
معاون امور معدنی وزارت صمت فاز سوم نیز شامل واحد گندله آهن با ظرفیت سالانه ٣.٥ میلیون تن و سرمایه گذاری ١٤١ میلیون یورویی و ٢٠٠ میلبارد تومانی است که در سال ٩٦ آغاز شد و امروز به افتتاح و بهره برداری می‌رسد.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: واحد کنتسانتره این پروژه نیز تا پایان امسال اجرایی می‌شود.
دکتر رحیمی: چرخه صنعت فولاد باید تکمیل شود
دکتر عنایت اله رحیمی نیز در مراسم بهره‌ برداری از طرح توسعه فولاد پاسارگاد در شهرستان کوار با ابراز خرسندی از اجرای این طرح گفت: این طرح تا کنون بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری داشته و در فاز دوم آن تولید گندله و آهن اسفنجی با سرمایه گذاری 5 هزار میلیارد تومانی انجام شده است.
وی افزود: اشتغال زایی این طرح به صورت مستقیم و غیرمستقیم بیش از 12 هزار نفر خواهد بود و ما امیدواریم تا با تکمیل صنایع پایین دستی آن ، چرخه تولید و بهره برداری از این طرح عظیم تکمیل شود.
نماینده عالی دولت در استان ارزآوری بالا را از مزیت‌های این صنعت دانست و گفت: تسهیل در امور اجرایی این صنعت در دستور کار مسئولان امر قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی