[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح استان فارس منصوب شد، روزنامه شیراز نوین

دکتر رسول کریمی به عنوان رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح استان فارس منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح استان فارس با پیشنهاد حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کل کشور طی حکمی از سوی آیت الله سید ابراهیم رئیسی، ریاست محترم قوه قضاییه، دکتر رسول کریمی به عنوان رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح استان فارس منصوب شد.
در متن حکم آیت الله رئیسی ابراز امیدواری شده است که رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح فارس با در نظر داشتن اهمیت امر قضا و مسئولیت‌های سنگین ناشی از آن، اجرای عدالت اسلامی و رسیدگی به محرومین و ستم دیدگان، حمایت از حقوق مشروع مردم را سر لوحه خود قرار داده و در انجام وظایف الهی بارعایت دقیق موازین شرعی و قانونی و همراه با سرعت لازم موفق و مؤید باشند.
رئیس قوه قضائیه طی حکم جداگانه‌ای آقای سید ابوالحسن هاشمی امامزاده، رئیس پیشین این سازمان را به عنوان عضو معاون شعبه دیوانعالی کشور منصوب و از زحمات او در راستای اعتلای نقش سازمان قضایی نیروهای مسلح در حاکمیت عدالت در سطح جامعه و نیروهای مسلح تقدیر و تشکر کرد. مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح در سازمان قضایی نیروهای مسلح استان فارس روز پنج شنبه برگزار شد.
لازم به ذکر است با توجه به تشدید شیوع ویروس کرونا این مراسم با حضور مهمانان برجسته و به‌صورت داخلی، با رعایت کلیه الزامات بهداشتی و بدون حضور میهمانان خارج از سازمان برگزار گردید. در این مراسم دکتر کریمی رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گفت: علی رغم اینکه برابر اصل ۱۷۲ قانون اساسی و دیگر قوانین عادی هدف اصلی از تشکیل سازمان قضایی نیروهای مسلح رسیدگی به بعضی از جرایم این نیروها می‌باشد، لیکن به لحاظ اهمیت و حساسیت بالای مأموریت‌های محوله به نیروهای مسلح و حفظ و صیانت از اعضای این نیروها که بزرگ‌ترین سرمایه کشور محسوب می‌شوند و در جهت جلوگیری از ایجاد خدشه بر حیثیت این نیروها تلاش خواهد شد که بحث پیشگیری از وقوع جرم را در اولویت کاری خود قرار گیرد.
وی تأکید کرد: با همکاری و هماهنگی فرماندهان، مدیران و مسئولین نیروهای مسلح، حفاظت اطلاعات، دفاتر قضایی و بازرسی، مستقر در فارس تدابیری اتخاذ گردد که منجر به کاهش وقوع جرم در یگان‌های نظامی و انتظامی مستقر در استان فارس گردد. دکتر کریمی با تأکید بر ضرورت بیش از پیش بر امر حضور خود و همکاران محترم قضایی در یگان‌های نیروهای مستقر در استان فارس در جهت آگاه سازی پرسنل نیروهای مسلح در خصوص جرایم و مجازات‌ها و عوارض و عواقب آنها که در دیدار ریاست محترم سازمان با مقام معظم رهبری مورد تأیید و تشویق معظم‌له قرار گرفته اهتمام جدی به عمل خواهد آمد. در ادامه مراسم تکریم رئیس اسبق سازمان قضایی نیروهای مسلح استان فارس، ابوالحسن هاشمی امامزاده، رئیس پیشین این مجموعه نیز با اشاره به سابقه طولانی خود در قوه قضاییه از تلاش خود برای حضور، کمک و مشورت در موارد مورد نیاز سازمان قضایی گفت و افزود وجود حس امنیت در بین همکاران اداری و قضایی در طول حضور و خدمت در سازمان به‌عنوان یک اولویت مهم مدنظر داشته و برای فراهم کردن حس امنیت خاطر و پشتیبانی از کارکنان و قضات مجموعه تلاش شده است.
 وی در ادامه گفت: با توجه به دعوت حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی، رئیس دیوان عالی کشور، در آن مرجع ادامه خدمت خواهد داد. وی عدم حضور خود در سازمان قضایی نیروهای مسلح استان فارس را موجب قطع همکاری خود با این مجموعه ندانست و گفت از این به بعد هم در حد توان و در صورت نیاز، یاری رسان مجموعه سازمان قضایی نیروهای مسلح خواهم بود. هاشمی امامزاده با تبریک واگذاری مسئولیت سازمان به دکتر کریمی و آرزوی موفقیت، از وی به‌عنوان فردی مطلع و مدیر در سازمان قضایی نیروهای مسلح یاد کرد و در پایان سخنان خود از محبت‌ها، همکاری و تلاش کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح استان فارس، فرماندهان، سرداران و امرای نظامی و انتظامی، تشکر کرد و حمایت این عزیزان را مایه دلگرمی خود در طول دوران حضور در این سازمان دانست و اظهار امیدواری کرد با استمرار همکاری و همدلی بین نیروهای مسلح شاهد سلامت کامل و حذف هرگونه جرائم در این عرصه باشیم.
گفتنی است دکتر کریمی رئیس جدید سازمان قضایی فارس پیش از این به‌عنوان دادستان نظامی استان یکی از چهره‌های فعال قضایی استان خدمت نموده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی