[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

نیازی به حضور اولیا و دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در مدرسه نیست، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس ضمن تأکید بر عدم نیاز به حضور اولیا در ثبت‌نام دانش آموزان میان‌پایه در مدرسه، گفت: ثبت‌نام این دانش آموزان به‌صورت خودکار و توسط مدرسه انجام می‌شود و ثبت‌نام در پایه‌های ورودی اول ابتدایی، هفتم و دهم متوسطه نیز در سامانه هوشمند مدرسه انجام خواهد شد. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در برنامه زنده تلویزیونی نگاه روز از شبکه استانی فارس، با اشاره به شرایط خاص ناشی از شیوع کرونا، گفت: برای ثبت‌نام دانش آموزان سعی شده تا این اقدام با حداقل حضور در مدارس انجام شود و به همین منظور سامانه هوشمند مدرسه به آدرس https://madreseh.farsedu.ir/ برای ثبت‌نام طراحی‌شده که با ثبت اطلاعات دانش آموزان، مدرسه مناسب با محل زندگی آن‌ها معرفی و جهت ثبت‌نام نوبت‌دهی می‌شود.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود: با توجه به اجرای طرح سنجش سلامت برای دانش آموزان ورودی به پایه اول ابتدایی، پیش ثبت‌نام در این پایه  از 31 خرداد تا 9 تیرماه جاری و با تأخیر شروع شد و از 11 تا 14 تیرماه نیز نتیجه پیش ثبت‌نام به اولیا اعلام شد.
وی گفت: در طرح نظرسنجی سال جاری و به‌منظور جلوگیری از اجتماع زیاد اولیا، در هر پایگاه و در دو نوبت صبح و عصر هرروز 20 نوآموز پذیرش می‌شود و اولیا بر اساس نوبت‌دهی سامانه ثبت‌نام، لازم است در ساعت تعیین‌شده در محل سنجش حضور یابند.
 اسماعیلی ضمن تأکید بر لزوم رعایت نکات بهداشتی و زدن ماسک توسط اولیا و نوآموزان در هنگام مراجعه به محل سنجش سلامت، گفت: آموزش‌وپرورش نیز نسبت به ضدعفونی این پایگاه‌ها در دو نوبت در طول روز اقدام می‌کند و عوامل اجرایی حاضر در این مکان‌ها نیز بر اجرای دقیق مسائل بهداشتی ملزم هستند.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس ضمن تأکید بر عدم نیاز به حضور اولیا در ثبت‌نام دانش آموزان میان‌پایه در مدرسه، گفت: ثبت‌نام این دانش آموزان به‌صورت خودکار و توسط مدرسه انجام می‌شود و ثبت‌نام در پایه‌های ورودی هفتم و دهم متوسطه نیز  از 28 تیرماه، در سامانه هوشمند مدرسه آغاز خواهد شد. وی در مورد دریافت وجه توسط مدارس نیز گفت: شهریه به‌صورت رسمی تنها در مدارس غیردولتی وجود دارد که بر اساس نرخ تعیین‌شده انجام می‌شود و جدای از فعالیت‌های فوق‌برنامه در این مدارس است و آموزش‌وپرورش نیز بر آن نظارت کامل دارد.
اسماعیلی با تأکید بر اینکه ثبت‌نام در مدارس نباید منوط به دریافت هر نوع وجهی از اولیا شود، گفت: در مورد مدارس دولتی تنها موضوع مشارکت به‌صورت داوطلبانه و با تصویب انجمن اولیا و مربیان مدرسه وجود دارد و این مشارکت همچون موارد متعدد که توسط مردم انجام‌شده، می‌تواند به‌ نظام تعلیم و تربیت کمک کند.
وی یادآور شد: اولیای محترم در صورت داشتن هر نوع شکایت، علاوه بر مراجعه حضوری به بخش ارزیابی عملکرد ادارات آموزش‌وپرورش در سراسر استان، می‌توانند با مراجعه به سامانه پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌وپرورش به آدرس http://shekayat.medu.ir/ نسبت به طرح شکایت خود در هر زمینه‌ای اقدام نمایند و ما مکلف به پی گیری و پاسخگویی هستیم.
اسماعیلی با اشاره به برنامه وزارت آموزش‌وپرورش برای شروع سال تحصیلی جدید از 15 شهریورماه جاری، ضمن تأکید مجدد بر سلامت دانش آموزان، گفت: هر تغییری در تصمیمات و برنامه‌های آموزش‌وپرورش  ناشی از توجه به این مهم است و در صورت تداوم شرایط کنونی، اگر در وضعیت قرمز قرار داشته باشیم مدارس تعطیل می‌شود و در صورت قرارگیری در وضعیت زرد کرونایی، آموزش دانش آموزان به‌صورت حضوری و غیرحضوری و بر اساس تقسیم‌بندی مناسب انجام خواهد شد.
وی در مورد شرایط برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی و کنکور نیز گفت: تجربه بازگشایی مدارس در 27 اردیبهشت‌ماه 99 و حضور موفق همکاران فرهنگی در آن شرایط و همچنین برگزاری آزمون حضوری  پایه دوازدهم، نشان داد که توانایی مدیریت این موضوع با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وجود دارد و مشکلی برای برگزاری آزمون در یک روز نخواهد بود. مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس یادآور شد: برای حضور دانش آموزان در محل برگزاری این آزمون ها لازم است ضمن استفاده از ماسک، ایاب و ذهاب دانش آموزان توسط اولیا انجام شود. وی همچنین با اشاره به کمبود 11 هزار و 800 نیروی انسانی برای سال تحصیلی جدید در آموزش‌وپرورش استان، گفت: محل تأمین نیروی انسانی در آموزش‌وپرورش دانشگاه فرهنگیان و ماده 28 آزمون استخدام کشوری می‌باشد که این ها به تنهایی پاسخگوی نیاز آموزش‌وپرورش نیست و رفع این مشکل نیازمند تدوین قانون است که با همکاری نمایندگان محترم استان و کشور در این زمینه، قابل حل است.   

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی