[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

اپیدمی مسکن به زندان‌ها رسید، روزنامه شیراز نوین

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس گفت: ضرورت دارد مشکلات خانواده‌های زندانیان به‌عنوان بخشی از قشر آسیب‌پذیر جامعه مرتفع شود و یکی از اقدامات انجمن حمایت زندانیان، با همت خیرین، حمایت از مسکن این افراد است.
به گزارش روابط عمومی دادگستری فارس، جلسه انجمن حمایت زندانیان با هدف بررسی و پیگیری مشکلات مسکن خانواده‌های نیازمند زیر پوشش انجمن حمایت زندانیان با حضور دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس، مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان، نماینده حقوقی اداره کل مسکن و شهرسازی، شهردار صدرا و تعدادی از خیرین مسکن‌ساز در دفتر دادستان برگزار شد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس در این جلسه گفت: در شرع مقدس و دین مبین اسلام، داشتن سرپناه و تأمین معیشت امری مهم و از نیازهای اساسی جامعه است.
حیدر آسیابی اظهار داشت: تأمین مسکن به‌عنوان نیاز اساسی خانواده، می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کرده و در کاهش بسیاری از تألمات روحی و روانی مردم جامعه تأثیر بسزایی داشته باشد.
وی اضافه کرد: بسیاری از مردم از نعمت داشتن مسکن محروم هستند و با کمک‌های مؤمنانه خیرین می‌توان این موضوع را ساماندهی و با توجه به نیازهای هر منطقه به سمت ساخت مسکن برای اقشار کم‌درآمد تلاش کرد.
رئیس هیئت‌مدیره انجمن حمایت زندانیان شیراز افزود: خانواده‌های زندانیان به‌عنوان بخشی از قشر آسیب‌پذیر جامعه، نیازمندی‌هایی دارند و یکی از دغدغه‌های آنان، مشکل تأمین مسکن است.
آسیابی یادآور شد: با توجه به اساسنامه انجمن، ضرورت دارد مشکلات آنان مرتفع شود و یکی از اقداماتی که با همت خیرین می‌توان برای آنان انجام داد حمایت از مسکن این افراد است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس ادامه داد: هدف از ساخت مسکن برای خانواده‌های تحت پوشش انجمن، درآمدزایی و اجاره دادن نیست بلکه هدف تأمین مسکن برای این خانواده‌هاست و به دنبال این هستیم که تعدادی مسکن به نام انجمن حمایت ساخته شود و برای مدتی مشخص به‌صورت رایگان در اختیار خانواده‌های نیازمند قرار گیرد. وی یادآور شد: قانونمندی شرط اول همکاری و فعالیت در انجمن حمایت است و انتظار این است اداره مسکن و شهرسازی و شهرداری تا جایی که قانون به آن‌ها اجازه می‌دهد در چارچوب ضوابط و قوانین با این نهاد مردمی همکاری نمایند. قابل‌ذکر است در این جلسه محمود قربانی مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شیراز، خیرین و اعضای انجمن گلریزخاتمی، افسری، دکتر حکمت، مهندس قیصری و مهندس ذوالقدر نماینده اداره کل مسکن و شهرسازی و مهندس پرنیان شهردار صدرا به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در این خصوص پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی