[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۱
  • دوره جدید

اوز از بن‌بست خارج می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان:
اوز از بن‌بست خارج می‌شود

ایرنا/ مدیرکل راه و شهرسازی لارستان و جمعی از خیراندیشان راهسازی در نشستی هم اندیشی به میزبانی فرمانداری شهرستان اوز گرد هم آمدند و بر ضرورت نگاه راهبردی به حوزه راه به عنوان یکی از اولویت‌های مهم توسعه ای این منطقه تأکید کردند که خروجی و دستاورد مهم این نشست در نخستین گام اتصال این شهرستان به مسیر بزرگراه لار- جهرم- بندرعباس و کوتاه تر شدن مسیر اوز تا شیراز به طول بیش از ۷۰ کیلومتر بوده است. مدیرکل راه و شهرسازی لارستان در این نشست تأکید کرد: علاوه بر اتصال این شهرستان به بزرگراه لار- جهرم - بندرعباس برخی مسیرهای فرعی در این شهرستان نیز به راه اصلی و همچنین راه اصلی بخش هیرم تا بختیارویه این شهرستان چهارخطه خواهد شد.
محمدرضا باقری فرد تأکید کرد: خروج شهرستان اوز از بن بست یکی از اولویت‌های اساسی این اداره کل است که اجرای سایر طرح‌ها بر پایه همین اولویت مهم اجرایی و عملیاتی خواهند شد.
باقری فرد تصریح کرد: اجرای طرح اتصال شهرستان اوز به بزرگراه لامرد- جهرم- بندرعباس در سه فاز طراحی و پیش بینی شده است. وی گفت: فاز نخست این طرح از گردنه اوز تا سه راهی روستای کهنه، فاز دوم از روستای کهنه تا دریاچه هیرم و فاز سوم نیز به طول ۳۵ کیلومتر از بخش هیرم تا بختیارویه طراحی شده و در حال اجراست.
باقری فرد یادآور شد: در فاز نخست و گردنه ابتدای شهر اوز نیز به طول ۵ کیلومترطراحی و نقشه برداری شده که برای اجرای آن اعتباری افزون بر ۲۷۰ میلیارد ریال نیاز است.
 وی گفت: فاز دوم نیز از روستای کهنه تا دریاچه هیرم به طول سه کیلومتر نیز شروع شده و هدف اصلی نیز ارتقای این محور از راه فرعی به اصلی خواهد بود.
باقری فرد همچنین از اجرای فاز سوم این طرح راهسازی در شهرستان اوز اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح دو بانده کردن مسیر هیرم تا بختیارویه و اتصال آن به بزرگراه لار- جهرم- بندرعباس از سمت بخش بنارویه نیز شهرستان اوز از بن بست خارج خواهد شد.
وی بیان داشت: با اجرای این طرح ضمن کوتاه تر شدن مسیر اوز تا شیراز به طول بیش از ۷۰ کیلومتر مردم این شهرستان به یک راه میان بر و استاندارد نیز دسترسی پیدا خواهند کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی