[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

حاجی‌زاده با شعار شفاف‌سازی و برنامه‌محوری سکان‌دار ورزش فارس شد، روزنامه شیراز نوین

      احمدی، معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس: 
     فارس شایستگی حضور در سطح اول فوتبال کشور را دارد 
به گزارش سرویس ورزشی شیرازنوین، طی مراسمی با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی پژوهشی آموزشی وزارت ورزش و جوانان، احمدی زاده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس و مهدی فروردین و موسوی از نمایندگان مجلس یازدهم، جعفری معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش عباس حاجی زاده به عنوان سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان فارس منصوب شد. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در این آیین با بیان اینکه شاهد توسعه متوازن زیر ساخت‌های ورزشی در استان هستیم، اظهار داشت: با وجود تنگناها و کمبود اعتبارات در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی درحوزه عمرانی در ورزش استان انجام شده و شاهد جهش سرانه ورزشی فارس در این دولت بوده ایم و جا دارد از همه کسانی که در پیشرفت و توسعه ورزش در استان تلاش کرده اند تشکر کنم.
 وی افزود: شاخص ترین پروژه ورزشی استان که به بهره برداری رسید ورزشگاه پارس است و لازم است برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام استان و به ویژه سالن ورزشی ۶ هزار نفره در حال ساخت شیراز که پیشرفت زیادی داشته نیز از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود.
سید احمد احمدی‌زاده تأکید کرد: با وجود ۳۶ شهرستان، ۹۳ بخش، ۱۱۳ شهر و ۲۵۰۰ روستا در استان باید به توزیع امکانات و زیرساخت‌های ورزشی در همه استان و به‌ویژه شهر شیراز با جمعیت دومیلیونی، توجه خاصی شود.
وی ادامه داد و گفت: در کنار توجه جدی به ورزش قهرمانی و حرفه‌ای بایستی به ورزش همگانی که برای سلامتی آحاد جامعه حائز اهمیت می‌باشد و مورد مطالبه مردم این استان است اهتمام ویژه ای صورت گیرد.
وی اظهار داشت: استاندار محترم تأکید زیادی به حوزه جوانان دارند. با توجه به اینکه در دولت تدبیر و امید شاهد توسعه سازمان‌های مردم نهاد به ویژه در حوزه جوانان در استان بودیم باید همچنان از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های جوانان در این عرصه بیشتر بهره گیریم و در این مورد نیز از امکانات بخش خصوصی استفاده کنیم. 
اعتباری ویژه برای ۲ تیم فوتبال فارس منظور شود
احمد‌زاده با اشاره به حضور نمایندگان فارس در لیگ برتر فوتبال کشور در سال‌های گذشته گفت: روزگاری نه چندان دور این استان ۲ تیم برق و فجر شهید سپاسی شیراز را در لیگ برتر فوتبال داشت اما چند سالی است که مردم فارس بی‌صبرانه در انتظارند که یک تیم در لیگ برتر داشته باشند.
احمدی زاده افزود: اگر چه در این سال‌ها به نمایندگان فارس در لیگ دسته اول فوتبال از سوی استانداری فارس کمک مالی شده است اما این حمایت‌ها گره گشا نبوده و از این رو از وزیر ورزش و جوانان درخواست می‌کنیم اعتباری ویژه برای کمک به تیم‌های فوتبال فارس در نظر گرفته شود. از نمایندگان محترم فارس در مجلس شورای اسلامی نیز تقاضا داریم تا برای بازگشت فوتبال فارس به سطح اول کشور از اختیارات خود برای کمک به این تیم‌ها استفاده کنند؛ زیرا با توجه به ظرفیت‌های موجود در این استان ما شایستگی حضور یک تیم در لیگ برتر را داریم.
نماینده مردم فیروزآباد در مجلس: 
ورزش فارس در علم و عمل حرف برای گفتن دارد 
مهدی فروردین نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین در مجلس شواری اسلامی نیز با بیان ورزش استان با وجود اینکه 40 روز مدیرکل نداشت اما توانست انسجام خود را حفظ کند، گفت: فعایت‌های بسیار خوبی در دولت فعلی در توسعه ورزش استان انجام شده است و زیرساخت‌های ورزش استان توسعه چشم گیری داشته که قابل قیاس حتی با 4 سال قبل هم نیست، از همین رو با وجود اینکه شاید افراد ناخواسته دچار انحرافاتی شوند اما نبایستی تلاش و خدمات آنها را نادیده گرفت. 
وی ادامه داد: امروز نبایستی به دنبال تسویه حساب‌های شخصی باشیم. باید همگی کمک کنند تا ورزش استان هوشمندانه از شرایط به وجود آمده عبور کند و انتصاب حاجی زاده به عنوان سکان‌دار جدید ورزش استان اتفاق بسیار خوبی برای ورزش استان است و بنده با وجود وی در رأس هرم مدیریتی ورزش استان به آینده ورزش استان خوش بین هستم. 
نماینده مردم فیروز آباد با اشاره به پتانسیل ورزش استان اظهار داشت: ورزش استان در بعد علمی و عملی در کشور حرف برای گفتن دارد اما برای رسیدن به جایگاه واقعی خود همه بایستی کمک کنند. 
وی تأکید کرد: برای سربلندی و اعتلای ورزش استان باید اهالی ورزش با هم متحد و هم قسم شوند و شایسته سالاری سرلوحه کار قرار گیرد. فروردین با اشاره به تزلزل جایگاه فوتبال فارس در دهه اخیر اظهار داشت: در گذشته فارس در سطح اول فوتبال کشور حرف برای گفتن داشت اما آنچه شرایط امروزی را برای فوتبال استان رقم زده عدم همدلی اهالی آن است. 
وی در پایان سخنانش به خواسته‌های بحق جوانان اشاره کرد و گفت: جوانان انتظارات درست و معقولی دارند که نتوانسته ایم آنگونه که شایسته است توتعات آنها را برآورده کنیم؛ از همین رو برای تأمین خواسته‌های این قشر بایستی هدف‌گذاری داشته باشیم. 
معاون وزیر ورزش: 
اقدامات خوبی در توسعه زیرساخت‌های ورزشی فارس انجام شده است 
عبدالحمید احمدی، معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان نیز در آیین معارفه مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس گفت: تأکید وزیر ورزش و جوانان، اولویت دادن به برنامه جوانان است و در این سال‌ها طرح‌های خوبی در بخش مشارکت‌های اجتماعی ارائه شده و افزون بر این شاهد توسعه تشکل‌های مردم نهاد در سراسر کشور بودیم به طوری که تشکل‌های مردم نهاد در این دولت به 3000 تشکل رسیده است که این روند باید با قدرت بیشتری ادامه یابد.
احمدی در ادامه تصریح کرد: ورزش ابعاد گسترده‌ای دارد و در این میان ورزش قهرمانی و همگانی هر دو مهم هستند و باید بین این دو بخش توازن برقرار شود، زیرا ورزش همگانی برای سلامت جامعه که شیوع کم تحرکی در جامعه زنگ خطری است و ورزش قهرمانی برای قهرمان پروری اهمیت خاصی دارد و هیئت‌های ورزشی در این زمینه بایستی ایجاد ظرفیت کنند و به دولت وابسته نباشند. 
وی افزود: کم تحرکی هزینه گزافی را به جامعه تحمیل خواهد کرد و کم هزینه ترین و مؤثرترین راه پیشگیری آن ورزش است. بنابراین بایستی فرهنگ ورزش همگانی را در جامعه بالا ببریم و توسعه این امر نیازمند مشارکت همه دستگاه‌هاست.
معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ورزش با بیان اینکه در گذشته ورزش روستایی مغفول مانده بود، اظهار داشت: به همان اندازه که به ورزش شهرها اهمیت داده می‌شود همین رویکرد را نسبت به مقوله ورزش در روستاها داشته باشیم. سال گذشته برای نخستین بار در کشور، جام خوشه چین را در جامعه روستایی داشتیم که با استقبال خوبی مواجه شد و مرحله ملی آن به میزبانی استان فارس برگزار شد.
احمدی خاطرنشان ساخت: در سال‌های اخیر در استان فارس انصافاً فعالیت‌های خوبی در زمینه زیرساخت‌های ورزشی انجام شده که بی‌سابقه بوده و امیدواریم با کمک مسئولان این استان در سال ۹۹ شاهد بهره‌برداری از سالن ۶ هزار نفره شیراز باشیم.
معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت: تنها با اتکا به دولت در حوزه ورزش و جوانان نمی‌توانیم عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشیم؛ بلکه باید در این زمینه از تمام ظرفیت‌ها در بخش‌ خصوصی، تشکل‌های اجتماعی و مردم نهاد استفاده کنیم تا نتیجه بهتری بگیریم.
حاجی‌زاده، مدیرکل جدید ورزش و جوانان فارس:
شفاف‌سازی و برنامه‌محوری در تمام عرصه‌ها در اولویت قرار دارد
مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان فارس هم اظهار داشت: شفاف‌سازی در همه امور به‌ویژه قراردادها، مزایده‌ها و امور مالی، توسعه ورزش روستاها، عشایر و نگاه ویژه به ورزش همگانی اولویت‌های اداره کل ورزش و جوانان فارس خواهد بود و همه برای تحقق این امر مهم، کمک و همیاری کنند.
عباس حاجی‌زاده افزود: طرح آمایش سرزمین برای بهره‌برداری از تمام ظرفیت‌ها و استعدادها از دیگر برنامه‌های ماست؛ زیرا این استان استعدادهای فراوانی در تمام رشته‌های ورزشی دارد که با طرح آمایش می‌توان آنها را شناسایی کرد که در نشستی با قهرمانان ورزشی استان مشکلات و موانع پیش روی آنان نیز بررسی خواهد شد.
وی اضافه کرد: ورزش قهرمانی در بالای قله قرار دارد که اگر این امر نباشد دیگر انگیزه‌ای برای ورزش همگانی به وجود نمی‌آید. برای همین باید بکوشیم سهمیه المپیک از استان فارس را از ۲ ورزشکار به چندین ورزشکار در رشته‌های مختلف ورزشی افزایش دهیم.
حاجی زاده بیان کرد: ارتقای جایگاه ورزش حرفه‌ای نیز یکی از مطالبات مردم است و آنها انتظار دارند که این استان دست‌کم یک تیم در لیگ برتر فوتبال داشته باشد و فارس شایسته عملی شدن این خواسته مردم است.
وی با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای باشگاه‌های خصوصی به دلیل شیوع کرونا گفت: فارس با 1000 باشگاه خصوصی رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است که باید از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده شود و تلاش شود تا از آنان حمایت خاص شود؛ چراکه باشگاه‌های ما پس از شیوع ویروس کرونا آسیب جدی دیدند.
حاجی زاده در ادامه اظهار داشت: در حوزه عمرانی تکمیل پروژه‌های نیمه تمام به‌خصوص سالن شش هزار نفری شیراز در اولویت برنامه‌های کاری ما قرار دارد تلاش خواهد شد سالن شش هزار نفری تا مسابقات هندبال قهرمانی آسیا به بهره برداری برسد.
سرپرست اداره ورزش و جوانان فارس در پایان سخنانش گفت: در بحث جوانان نیز ظرفیت‌های بالایی در استان داریم که توسعه خانه‌های جوان در سطح استان، مهیاکردن شرایط ازدواج آسان برای جوانان و تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد ازجمله برنامه‌های پیش رو در بخش جوانان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی