[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

به‌خاطر پخش بازی خودشان حاضر نیستند یک نامه بزنند!، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: هفته گذشته و در پی پخش نشدن دیدار خانگی فجر شهید سپاسی از شبکه فارس، رسول فلاح مدیرعامل این تیم در اعتراض به این اقدام صدا و سیمای مرکز فارس گفته بود: آنها از ما طلب ۶ میلیون پول کردند تا بازی مان را پخش کنند و ما اینقدر پول نداشتیم که بدهیم. واقعاًَ مشت نمونه خروار است و این نمونه‌ای از مشکلاتی است که در استان گریبانگیر ماست. ما با این تفکرات به جایی نمی‌رسیم. کسی که می‌خواهد اسپانسر ما شود این چیزها را می‌بیند و نمی‌آید. من متأسفم برای مسئولین صدا و سیمای مرکز فارس. شما باید جوابگوی مردم و هواداران شهید سپاسی باشید. لیاقت فجر شهید سپاسی ۶ میلیون پول است که شما نیامدید؟ من از هواداران و مردم شیراز می‌خواهم که در همان خانه‌هایشان به خاطر این حرکت صدا و سیما یک دست برای آنها بزنند و برایشان هورا بکشند. آنها باید پاسخ بدهند. فجر تیم اول استان فارس است و نامش مزین به یک شهید است. من از مدیرکل صدا و سیمای فارس می‌خواهم که جواب من را بدهد. من مشکلی ندارم و حرفم را پوست کنده می‌زنم. ما با چنین شرایطی به زور تیمداری می‌کنیم.
در پی این اظهارنظر تند و صریح فلاح، با تهیه کننده برنامه‌های ورزشی شبکه استانی فارس تماس گرفتیم تا صحبت‌های وی را جویا شویم. فرشاد زارعی ضمن تکذیب صحبت‌های فلاح، توضیحاتی در این خصوص ارائه داد که در ادامه می‌خوانید:
ما هرگز از باشگاه‌ها پولی نخواسته‌ایم
من صحبت‌های آقای فلاح را نخوانده ام اما تأکید می‌کنم که ما پولی از باشگاه فجر نخواستیم. نه حالا که هیچ زمان دیگری هم پولی از باشگاه‌ها بابت پخش بازی هایشان نخواسته ایم. مسئله ای که در مورد بازی اخیر فجر پیش آمد، خرابی تجهیزات ما بود. مسئله ای که در بازی قبلی قشقایی هم وجود داشت و ما از باشگاه قشقایی درخواست کردیم که یک واحد خصوصی که در شیراز فعالیت دارد را بیاورند و ما هم بیاییم و با تجهیزات آنها بازی را پخش کنیم. باشگاه قشقایی این کار را انجام داد و ما هم موفق شدیم بازی را پخش کنیم. برای بازی فجر شهید سپاسی و خوشه طلایی ساوه هم ما به باشگاه فجر گفتیم برای آوردن واحد سیار خصوصی باید حدود 6 میلیون تومان هزینه کنید، نه اینکه این پول را به سازمان صدا و سیما بدهید که باشگاه فجر این کار را انجام نداد.
سازمان به‌خاطر دل مردم بازی‌ها را پخش می‌کند
سازمان صدا و سیما از فوتبال به طور کلی هیچ انتفاعی ندارد. به‌خاطر دل مردم و هواداران این کار را انجام می‌دهد. مدیرکل سازمان هم همیشه نهایت سعیش را در این زمینه می‌کند اما یک جاهایی هم دستش بسته است. به هر حال ما هیچ گاه هیچ پولی بابت پخش بازی‌های این تیم‌ها دریافت نکرده ایم. ولی حتی فرض کنید که این 6 میلیون تومان را هم به ما می‌دادند، اصلاً این رقمی نیست در مقایسه با هزینه‌هایی که سازمان برای پخش یک دیدار متحمل می‌شود. 
باشگاه‌ها به‌خاطر خودشان حاضر نیستند قدمی بردارند
اگر یادتان باشد حدود دو سه سال قبل بری پخش دیدارهای فوتبال از ورزشگاه شهید دستغیب به مشکلی برخورد کرده بودیم. ساختمان بغل دست استادیوم آمده بود و سیم فیبر نوری ما را قطع کرده بود. ما هرچه به این تیم‌ها گفتیم آقا بیایید هزینه کنید این فیبر را وصل کنید به‌خاطر خودتان و هوادارانتان، خدا شاهد است یک نفرشان اقدام نکرد. بالاخره یک شرکت دیگر آمد و این کار را انجام داد و هنوز هم پولش را نداده اند. یعنی این تیم‌ها به خاطر خودشان هم نیامدند این کار را بکنند. 
از فرصت تبلیغات هم استفاده نمی‌کنند
نه تنها فوتبال، بلکه کل ورزش استان هیچ نفع مالی برای سازمان صدا و سیما ندارد. تنها انتفاع ما، لذت مردم است. این همه سال است که ما داریم فوتبال‌های لیگ یک را پوشش می‌دهیم اما یک ریال از هیچ باشگاهی به ما نرسیده. حتی برنامه‌هایی از برنامه‌های ورزش فارس را هم هر ساله به این تیم‌ها اختصاص می‌دهیم، در حالی که 42 رشته ورزشی داریم و به بعضی از آنها در طول سال فرصتی نمی رسد. اما تیم‌ها از این امکانی که صدا و سیما برایشان فراهم می‌کند استفاده نمی کنند. شما بیلبوردهای تبلیغاتی کنار زمین را ببینید. همه خالی! سازمان که توقعی ندارد از این تبلیغات استفاده ای ببرد اما خود باشگاه‌ها هم دنبالش نمی روند.
تجهیزات سازمان فرسوده است
تجهیزات سازمان قدیمی است و فرسوده شده. گاهی اوقات دوربین‌های ما وسط بازی خاموش می‌شوند یا هنگ می‌کنند اما بیننده اصلاً متوجه نمی شود. در حال حاضر قیمت این تجهیزات خیلی بالا رفته و گاهی تهیه آنها از توان صدا و سیما خارج است. و شما حساب کنید که همین هزینه پخش یک بازی به صورت زنده چقدر می‌شود؟ فارغ از تجهیزات، حدود 20 نفر اکیپ اعزامی ما هستند که چند ساعت باید بیایند و اضافه کاری دریافت کنند. 
باشگاه فجر زحمت ارسال یک نامه را هم به خود نداد!
نکته دیگری که درباره پخش نشدن بازی فجر باید اضافه کنم این است که ما از باشگاه فجر درخواست کردیم که فقط یک نامه بزنند به سازمان و بگویند با توجه به کمبود بودجه و مشکلاتی که داریم، بازی ما را پخش کنید. اما آنها حتی همین کار را هم انجام ندادند. شبکه ورزش که دوستان ما هستند، هر سال و هر ماه به ما نامه می‌زنند و رسماً برای ارسال تصاویر بازی‌ها درخواست می‌کنند. در حالی که این کار را تلفنی هم می‌توانند انجام دهند. اما در استان خودمان، تیم‌های ما چنین زحمتی به خود نمی‌دهند. نمی‌آیند یک جلسه با مدیر کل سازمان صدا و سیمای فارس داشته باشند که منجر به بهبود در پخش بازی هایشان شود. ما نیازی به این توجه‌ها نداریم اما حداقل می‌خواهیم بفهمند که صدا و سیما دارد برایشان زحمت می‌کشد و کیسه ای برایشان ندوخته. هیچ گاه از ما به خاطر زحمتی که می‌کشیم تشکر نمی کنند اما تا یک مشکل کوچکی پیش می‌آید در بوق و کرنا می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی