[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

آغاز فاز چهارم پروژه فیبر نوری شیراز، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز با تأکید بر ضرورت مرمت‌ مسیرهای حفاری‌شده اجرای پروژه فیبر نوری در شهر، گفت: ‌فاز چهارم پروژه فیبر نوری شیراز با همکاری و نظارت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری از هفته جاری آغاز شده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «لیلا دودمان» با اشاره به سی‌وچهارمین جلسه این کمیسیون که به صورت غیرحضوری برگزار شد و به بررسی گزارش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات مبنی بر پیشرفت پروژه فیبر نوری اختصاص داشت، تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد سرمایه‌گذار نسبت به انجام باکیفیت مرمت مسیرهای حفاری‌شده ظرف مدت یک هفته اقدام کند.
وی ادامه داد: سرمایه‌گذار همچنین باید نسبت به جبران خسارت‌های وارده به تأسیسات شهری و مرمت آنها هم برای تأسیسات شهرداری و هم تأسیسات غیرشهرداری ظرف مدت 24 ساعت وارد عمل شود.
او با تأکید بر اینکه گزارش مرمت‌ها در جلسه آینده کمیسیون هوشمندسازی توسط سرمایه‌گذار ارائه می‌شود، عنوان داشت: فاز چهارم پروژه فیبر نوری با همکاری و نظارت فاوا از این هفته آغاز شده است.
رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز، معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری را موظف به تعیین شرایط حفاری پروژه فیبر نوری در کمربندی و صدور مجوز مربوطه دانست.
وی با تأکید بر گزارش عملکرد پیشرفت پروژه رصدخانه، تصریح کرد: مقرر شد گزارش انجام پروژه رصدخانه شهری نیز در جلسه کمیسیون تلفیق با حضور رؤسای همه کمیسیون‌ها ارائه ‌شود. دودمان در بررسی گزارش اجرای پروژه پارکینگ هوشمند به‌عنوان دیگر دستور کار این کمیسیون، یادآور شد: کلیه پارکینگ‌های تحت تملک شهرداری باید ظرف 2 ماه آینده به سیستم مکانیزاسیون متصل شوند. این عضو شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد: پارکینگ هدایت نیز به‌صورت پایلوت هوشمندسازی و ظرف مدت یک ماه در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت. دودمان با اشاره به قابلیت‌های هوشمندسازی توسط شرکت پژوهشکده میکروالکترونیک ایران که در جلسه گذشته این کمیسیون موردبررسی قرار گرفت، تصریح کرد: مقرر شد سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات امکان‌سنجی‌های لازم در خصوص استفاده از فضا و فرصت‌هایی که در محدوده پارک پایلوت شهر هوشمند وجود دارد را عهده‌دار شود. او نورپردازی هوشمند، سطل زباله هوشمند، پارکینگ هوشمند و آبیاری فضای سبز هوشمند را از جمله این فرصت‌ها دانست و اظهار امیدواری کرد از این نتایج در راستای هوشمندسازی دیگر فضاهای شهری استفاده شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی