[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

پوستر چهارمین جشنواره مد و لباس فجر استان فارس رونمایی شد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا/ همزمان با سومین روز از هفته عفاف و حجاب، از پوستر چهارمین جشنواره مد و لباس فجر استان فارس در شیراز رونمایی شد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، دیروز شنبه در آیینی که به همین مناسبت برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس آموزه‌های قرآنی، عفاف و حجاب، برای مردان و زنان، گستره‌ای بیش از پوشش دارد.
صابر سهرابی با بیان اینکه پوشش در مسیر تاریخی خود، از سپر اولیه بدن، به سپری برای مصونیت از آسیب‌های اجتماعی و نشانه‌ای از عفاف و حجاب به شمار آمده است، افزود: در دوره کنونی و با پیشرفت‌ فناوری، پوشش، افزون بر صنعتی شدن، به پرچمی دربردارنده اندیشه، دین، فرهنگ و باورهای عقیدتی و درونی یک جامعه بدل شده و از این رو نوع پوشش، چه طراحی و چه شیوه پوشیدن لباس، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
دبیر کارگروه مد و لباس استان فارس گفت: مد و لباس را می‌توان در کنار فضای مجازی، ۲ ابزار نرم‌افزاری فرهنگی، اجتماعی و عقیدتی دانست که چون تیغی دو لبه، گاه می‌توانند به شکوفایی و پیشرفت‌ و گاه به پژمردگی و پسرفت‌های فرهنگی و اجتماعی در درون و بیرون افراد منجر شود. از این رو توجه به مد و لباس بیش از هر دوره دیگر خود را نشان می‌دهد. مدیر اجرایی جشنواره مد و لباس فجر فارس نیز هدف از برگزاری این برنامه را بررسی جایگاه لباس ایرانی اسلامی در چشم‌انداز افق ۱۴۰۴ و همچنین افزایش رغبت به خرید پوشاک ایرانی اعلام کرد.
محمدحسین شاکری‌زاده بیان داشت: این جشنواره‌ها زمینه‌ساز شناسایی استعدادها و خلاقیت‌های نو مرتبط با پوشاک ایرانی و اسلامی خواهد شد.
وی ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند تصویر آثار خود را حداکثر تا پانزدهم مردادماه ۹۹ به صورت آنلاین به نشانی nikan.shahreraz@gmail.com ارسال کنند. آیین اختتامیه این جشنواره نیز به دلیل شیوع کرونا به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد. از نوزدهم تا بیست و پنجم تیرماه به عنوان هفته عفاف و حجاب نا‌م‌گذاری شده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی