[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

تضمین اشتغال معتادان ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
 در اولین روز از هفته بهزیستی، مدیر کل، معاونین و دیگر کارکنان بهزیستی استان فارس با حضور در گلزار شهدا با آرمان‌های خونین این سرافرازان بیعتی دوباره کردند. همچنین مدیرکل و اعضای شورای معاونین بهزیستی استان به زیارت حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) شتافتند. دکتر محمد صادق کشفی نژاد در ادامه با حضور در جمع خبرنگاران به تشریح اهداف و دستاوردهای این اداره کل پرداخت. وی از راه‌اندازی ۱۷۲ مرکز مثبت زندگی در فارس تا پایان امسال خبر داد و در گفت: این مراکز در راستای فعال کردن و تغییر نحوه خدمت رسانی غیرفعال راه‌اندازی خواهد شد. محمدصادق کشفی نژاد در جمع خبرنگاران شفافیت، تحول خدمت و ارتقای سلامت اجتماعی در خانواده‌ها را شعار امسال این سازمان عنوان کرد.
او با بیان اینکه مراکز مثبت زندگی در فاز اول در ١٧٢ نقطه ایجاد خواهد شد، افزود: در هر مرکز مثبت زندگی ۴۵۰ خانوار مستمری بگیر تحت پوشش قرار می‌گیرند.
مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه اگرچه برای این مراکز ٢٢ فعالیت تعریف شده اما منحصر به گروه هدف بهزیستی به تنهایی نیست، عنوان کرد: این مراکز در حقیقت پیشخوان ارائه خدمات سازمان بهزیسنی به عموم مردم و جمعیت تحت پوشش محسوب می‌شوند.
کشفی‌نژاد خاطرنشان کرد: اکنون ۷۷ هزار و ٤٠٠ خانوار مستمری بگیر در فارس داریم که در فاز نخست، ۱۷۲ مرکز سهم این استان خواهد بود.
او تأکید کرد: تفاوت نحوه خدمت رسانی این است که مددجو قبلاً برای دریافت خدمات باید به سراغ ما می‌آمد اما در مراکز مثبت زندگی مددکار به خانوار تحت پوشش مراجعه می‌کند.
مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه مراکز مثبت زندگی اولین مگا پروژه‌ای است که در دستور کار سازمان قرار گرفته، افزود: هم‌اینک آخرین نفرات متقاضی دریافت مجوز در حال مصاحبه هستند. کشفی‌نژاد، راه‌اندازی مراکز جامع درمان اعتیاد اجتماع محور را از دیگر برنامه‌های سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد که به صورت پایلوت در هفته دولت در هر استان یک مرکز آغاز به کار خواهد کرد.
او خاطرنشان کرد: در حال حاضر مراکز سم زدایی، میان مدت و برنامه‌هایی برای اشتغال افراد بعد از بهبودی تعریف شده که پیوستگی ندارند اما این مراکز قابلیت سم زدایی دارند و فرد پس از ۳.۵ ماه در مراکز اقامتی ما ساکن می‌شود و پس از گذشت ٨ ماه پایش می‎شوند و در هر حقیقت برای هر فرد مراجعه کننده یک مسیر ویژه با کمک فرد، خانواده و تیم درمان تعریف می‎شود. مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه انتهای این مسیر فارغ التحصیلی فرد معتاد از مرکز جامع درمان اعتیاد خواهد بود و ارتباط او تا پاکی طولانی مدت حفظ خواهد شد، گفت: برای اشتغال آنها نیز برنامه‎هایی پیش‌بینی شده است. اگر در گذشته شغل داشته، تلاش می‌کنیم به حرفه قبلی خود بازگردد و اگر شغلی نداشته باشد با کمک سازمان فنی و حرفه‌ای و آموزش دهندگان دیگر نسبت به آموزش فرد و سپس حمایت برای ایجاد اشتغال او اقدام می‌شود. کشفی‌نژاد یادآور شد: مرکز جامع درمان اعتیاد اگر کسی را پذیرش می‌کند قصد ندارد در مسیر آنها را رها کند، بلکه حمایت خود را مستمر ادامه خواهد داد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی