[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

اشتباهات رایجی که اطراف چشم شما را چروک می‌کند، روزنامه شیراز نوین

همشهری آنلاین/ اشتباهات رایجی که باعث ایجاد چین و چروک در اطراف چشم می‌شود عبارت‌اند از دست زدن بیش از حد به چشم‌ها، خوابیدن با آرایش، رژیم غذایی ناسالم و ...
چین و چروک در زنان می‌تواند هم در جوانی و هم در بزرگسالی ظاهر شود. رایج ترین اشتباهاتی که باعث ایجاد چین و چروک در ناحیه اطراف چشم می‌شود عبارت‌اند از:
مراقبت از پوست نازک و حساس در ناحیه اطراف چشم بسیار ضروری است. وقتی در حال شست‌وشوی صورت، شستن آرایش و حتی استفاده از کرم‌های مخصوص مرطوب کننده در اطراف چشم هستید بسیار دقت کنید تا پوست اطراف چشم را نکشید، زیرا این کار باعث می‌شود چین و چروک‌های جدید روی آن ظاهر شود.
چشم با آب سرد یا گرم قابل شست‌وشو نیست؛ زیرا این امر باعث ایجاد چین و چروک‌های جدید روی آن می‌شود. آب ایدئال برای شست و شو باید به اندازه دمای اتاق باشد.
چین و چروک همچنین می‌تواند ناشی از رژیم ناسالم شما باشد. این عمدتاً مربوط به مصرف بیش از حد شیرینی هاست. شیرینی نه تنها باعث چاقی می‌شود، بلکه همچنین با مشکلات سلامتی شما را روبه‌رو می‌کند. ماهی، آجیل، میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی خود بگنجانید، همچنین مقدار شیرینی‌هایی را که می‌خورید کاهش دهید.
عادت‌های بد مانند سیگار کشیدن و عشق به الکل می‌تواند به ایجاد چین و چروک کمک کند. در این حالت، بدن از کمبود آب بدن رنج می‌برد.
علت ظهور اولین چین و چروک‌ها می‌تواند یک عادت بد در خانم‌ها باشد که بدون شستن آرایش خود به رختخواب بروند. مواد افزودنی آرایشی در منافذ نفوذ کرده و در تخریب پوست نقش دارند. بر این اساس، این امر منجر به کاهش موادی مانند کلاژن و الاستین در پوست خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی