[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

بحران زمان فوتبال آسیا را تهدید می‌کند، روزنامه شیراز نوین

تعطیلی چندماهه رقابت‌های فوتبال برنامه‌های آینده برگزاری رقابت‌های باشگاهی و ملی در سطح قاره آسیا را چالش فشردگی برنامه مسابقات مواجه کرده است.
 کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار است جلسه‌ای برای برنامه ریزی فصل 2020/2021 برگزار کند. دو روز پیش این کمیته با بیانیه ای ازسرگیری رقابت‌های ملی فوتبال و فوتسال را صادر کرد. ضمن اینکه قرار است رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از چهارده سپتامبر تا 3 اکتبر (24 شهریور تا 12 مهر) و در یک کشور به صورت متمرکز برگزار خواهد شد.
با این حال به نظر می‌رسد کمیته برگزاری مسابقات با توجه به فشردگی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در این فصل برای برنامه ریزی این مسابقات در فصل آینده کار سختی دارد. از طرف دیگر باشگاه‌ها و تیم‌های ملی نیز تحت فشار بیش از حد مسابقات قرار می‌گیرند. در حال حاضر 4 تیم ایرانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند و تیم ملی ایران باید بازی هایش در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی را برگزار کند، ضمن اینکه مسابقات لیگ هنوز به پایان نرسیده و از طرف دیگر رقابت‌های جام حذفی باقی‌مانده است. 
موضوع دیگری که می‌تواند بر دشواری برنامه‌ریزی برای تیم ملی و باشگاه‌ها بیفزاید، برگزاری مسابقات به صورت متمرکز در یک کشور خاص است که عملاً منجر به برگزاری مسابقات به صورت فشرده و پیاپی می‌شود هرچند کنفدراسیون فوتبال آسیا و کمیته برگزاری مسابقات با تک بازی کردن مسابقات و از بین بردن زمان مسافرت‌ها قصد دارد از سنگینی این فشار کم کند.
به نظر می‌رسد جلسه ای که در کمیته مسابقات AFC برگزار می‌شود، از این نظر حائز اهمیت باشد که تصمیمات نهایی درباره زمان و نحوه برگزاری مسابقات گرفته شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی