[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۳
  • دوره جدید

برزخ تحصیل در شبانه‌روزی‌ها، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: در زمان شیوع کرونا یکی از سخت‌ترین شرایط، حضور دانش آموزان در مدارس به‌صورت شبانه‌روزی است که لازم است همه جوانب برای حضور این دانش آموزان در وضعیت کرونا پیش‌بینی شود.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در شورای مدارس شبانه‌روزی استان گفت: یکی از مصادیق عدالت آموزشی مدارس شبانه‌روزی است که اگر شرایط آن مهیا نباشد می‌تواند موجب خسارت به دانش آموزان شود.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: شیوع کرونا موجب تغییر در روند بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی و ازجمله تعلیم و تربیت شد که دیگر امکان بازگشت به شرایط معمول قبل نیست و باید در این مسیر گام برداشت.
وی گفت: در زمان شیوع کرونا یکی از سخت‌ترین شرایط، حضور دانش آموزان در مدارس به‌صورت شبانه‌روزی است که لازم است همه جوانب برای حضور این دانش آموزان در وضعیت کرونا پیش‌بینی شود.
اسماعیلی گفت: آموزش سرپرستان و عوامل اجرایی مدارس شبانه‌روزی، تهیه زیرساخت لازم برای آموزش مجازی در این مدارس، تغییر روش‌های نظارتی و آموزشی بر مدارس شبانه‌روزی، توزیع نیروی انسانی، تهیه محتوای آموزشی خودآموز، از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌تواند زمینه کاهش مشکلات در این مدارس در وضعت کرونا ویروس را فراهم کند.
گفتنی است هم‌اکنون نزدیک به 132 مدرسه شبانه‌روزی با حدود 24 هزار و 500 دانش‌آموز در مدارس فارس فعال است که 11 هزار و 794 نفر از این دانش آموزان، به‌صورت خوابگاهی در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی