[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

غلبه کرونا بر سلامت ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹، از تلاش برای افزایش تخت‌های ویژه بیماران مبتلا به کروناویروس در شیراز خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» گفت: با توجه به روند افزایشی مبتلایان به کروناویروس در فارس و ضرورت ارائه خدمات با کیفیت بیمارستانی، تلاش می‌شود تا با افزایش تخت‌های عادی و ویژه، تمام ظرفیت‌های بیمارستان‌ها استفاده شود. او آمار بالای تعداد مبتلایان استان و روند افزایشی این آمار را نشان از بی توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کروناویروس عنوان کرد.
دکتر لطفی بیان کرد: در نشست ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، از دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان یک دانشگاه موفق و قوی در مدیریت بیماری کووید۱۹ یاد شد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیریت مناسب و موفق مجموعه دانشگاه در مدیریت بیماری کووید۱۹ را مدیون تلاش مسئولان، فداکاری کارکنان، ایجاد ۹ مرکز درمان سرپایی کرونا، آمار بالای تست و بیماریابی عنوان کرد.
 او در این نشست بیان کرد: لازم است با توجه به افزایش مبتلایان در شهرستان لامرد، مهر و اشکنان، تیمی متشکل از بهداشت و درمان برای بررسی دلیل افزایش تعداد مبتلایان و ارزیابی رعایت پروتکل‌های بهداشتی به این مناطق اعزام شوند. 
دکتر لطفی فعالیت مراکز ۱۶ ساعته، آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید۱۹، تعداد تخت‌های عادی و ویژه بیمارستانی، وضعیت بیماری کووید۱۹ در شهرستان‌های استان و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی را مورد بررسی قرار داد.
رئیس دانشگاه در این نشست بر حفظ سلامت کارکنان مجموعه دانشگاه به ویژه تیم‌های درمانی درگیر با کروناویروس تأکید کرد و گفت: لازم است به صورت مستمر و منظم توزیع مناسب لوازم حفاظت فردی در مقابله با کروناویروس مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. او یادآور شد: استفاده از ماسک برای کارکنان مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پیشگیری و قطع زنجیره انتقال بیماری کووید۱۹ الزامی است.
در این نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن بررسی وضعیت اقدامات شهرستان‌های استان در مقابله با کووید۱۹، دستورات لازم را برای انجام اقدامات پیشگیرانه و ارائه خدمات مناسب به بیماران صادر کرد.
دکتر لطفی بر استفاده عمومی مردم از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، دوری از تجمعات و پرهیز از ترددهای غیرضروری برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس تأکید کرد. 
در این نشست ضمن ارائه گزارش تصویری از فعالیت‌های ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کرونا، از سوی معاونان و مسئولان دانشگاه در خصوص وضعیت بیمارستان‌ها، تخت‌های عادی و ویژه، میزان تجهیزات و ملزومات پزشکی، نوبت کاری پزشکان و پرستاران، وضعیت سلامت کارکنان مجموعه دانشگاه، تریاژ و اعزام بیماران، فعالیت بیمارستان پشتیبان، پیش بینی افزایش تخت‌های بیمارستانی، توضیحاتی ارائه شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی