[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

برگزاری ۶۳ مانور در ۴۵ اداره گازرسانی فارس، روزنامه شیراز نوین

به گفته غلامعباس حسینی از ابتدای امسال تاکنون و به منظور اجرای الزامات پدافند غیرعامل،کاهش آسیب‌پذیری در برابر تهدیدها و بحران‌ها، شناسایی نقاط ضعف و قوت، هماهنگی بین واحد‌ها در زمان وقوع حادثه و بررسی کارکرد صحیح تجهیزات ایستگاه‌ها ۶۳ مانور در ۴۵ اداره گازرسانی شهرستان‌های فارس برگزار شده است.
وی افزود: بر همین اساس، ۲۸ مانور لحظه صفر، ۱۲ مانور برخورد بیل مکانیکی با شبکه گازرسانی و ۲۳ مانور در ایستگاه CGS، شامل آتش سوزی در ایستگاه، خروج و تجمع در منطقه امن و افت فشار در ایستگاه، انفجار و آتش سوزی و نشت ادورانت در ایستگاه با موفقیت و با شرکت بیش از ۴۴۰ نفر از کارکنان شرکت گاز فارس انجام شد.
بررسی آسیب‌های بهداشتی پیشگیری از بیماری‌های واگیردار مانند کرونا، قطع سیستم‌های ارتباطی، آب‌بردگی لوله گاز بر اثر بارندگی و سیل، حمله بیولوژیکی و آتش‌سوزی علمک از دیگر مانورهای برگزار شده در شرکت گاز فارس بود که در آن نیروهای عملیاتی شرکت گاز، توان و میزان آمادگی خود را محک زدند.
به گفته مدیرعامل شرکت گاز فارس، بررسی هماهنگی بین منطقه ۵ عملیات انتقال گاز با مرکز بهره برداری و ادارات گازرسانی، سنجش مهارت، آمادگی نیروهای امدادوتعمیرات، نحوه واکنش نیروهای عملیاتی و گازبان در هنگام وقوع حادثه در ایستگاه تقلیل فشار گاز و حضور در محل موردنظر و شناسایی نقاط ضعف، قوت، تهدید و فرصت‌ها از دیگر اهداف برپایی این مانورها بوده است.
حسینی با بیان اینکه در پایان این مانورها، به منظور ارزیابی میزان آمادگی، تقویت نقاط مثبت و اصلاح نقاط ضعیف، نشستی با حضور ناظران و کارشناسان برگزار می‌شود، تأکید کرد: برگزاری این مانورها تا پیش از شروع فصل سرما ادامه خواهد داشت و در هر دوره، توان و آمادگی کلیه نیروهای امداد شرکت گاز استان فارس مورد سنجش قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به گـستردگی شبکه گازرسانی در فارس و اجرای بیش از ۲۷ هزار و ۲۵۰ کیلومتر لوله‌گذاری شهری و روستایی در سطح استان گفت: برگزاری مانورهای تخصصی به ویژه در مناطق سیل‌خیز و زلزله‌خیز استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی