[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

بازگشایی مدارس مشروط شد، روزنامه شیراز نوین

بازگشایی مدارس مشروط شد 
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس تأکید کرد:
برای بازگشایی مدارس تابع نظر ستاد ملی کرونا هستیم


مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: زمان دقیق بازگشایی مدارس بسته به وضعیت کشور و استان در شرایط کرونایی است و در این زمینه تابع نظر ستاد ملی کرونا هستیم و باید زیرساخت‌های لازم برای شروع فعالیت مدارس در همه شرایط مهیا شود.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در کارگروه استانی پروژه بازگشایی مدارس، گفت: برای بازگشایی و شروع فعالیت مدارس، باید همه فرایندهای معمول در نظر گرفته شود و تنها بر اساس شرایط شیوع ویروس کرونا مدل آن تغییر کند.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به‌پیش بینی قبلی مبنی بر بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی جدید از 15 شهریورماه، گفت: زمان دقیق بازگشایی مدارس بسته به وضعیت کشور و استان در شرایط کرونایی است و در این زمینه تابع نظر ستاد ملی کرونا هستیم.
وی ضمن تأکید بر اهمیت توجه به‌سلامت دانش آموزان در بازگشایی و شروع فعالیت مدارس، گفت: مردم منتظر تصمیم ما هستند و باید به نحوی عمل کنیم تا با در نظر گرفتن همه شرایط و مهیاکردن زیرساخت‌های لازم، برای برخورد با این بحران آماده ‌باشیم.
اسماعیلی بر لزوم ارائه گزارش هفتگی توسط کمیته‌های مختلف کارگروه بازگشایی مدارس استان تأکید کرد و گفت: آنچه از همه مهم‌تر است، نحوه اقدام کمیته سلامت و تندرستی و آموزش مجازی برای شروع کار مدارس است.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس در ادامه با اشاره به اقدامات انجام‌شده در راستای آموزش مجازی دانش آموزان گفت: با تلاش‌های انجام‌شده نقاط کور اینترنتی در استان شناسایی‌شده و در حال رفع مشکل هستیم، آنچه مهم است شناسایی دانش‌آموزانی است که دسترسی به فضای مجازی ندارند.
وی گفت: با توجه به‌احتمال بروز وضعیت قرمز و عدم تشکل کلاس درس، لازم است محتوای آموزشی با محوریت کتب خودآموز تهیه شود تا دانش آموزان و معلمان با مشکلات کمتری درزمینه تداوم فرایند آموزش مواجه شوند. اسماعیلی همچنین بر لزوم نظارت دقیق بر فرایند ارزشیابی دانش آموزان تأکید کرد و گفت: با توجه به شرایط موجود، باید روش مطلوبی برای ارزشیابی از فرایند آموزش پیش‌بینی شود و در صورت نیاز مدل‌های ارزشیابی را بر اساس شرایط موجود تغییر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی