[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۷
  • دوره جدید

کمیته طبیعت‌گردی در استان فارس تشکیل شد، روزنامه شیراز نوین

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از برگزاری کمیته طبیعت‌گردی این استان با موضوع توسعه پایدار گردشگری با رویکرد حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی در سالن جلسات اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خبر داد.
به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، سید موید محسن‌نژاد اظهار کرد: استان فارس به واسطه تنوع اقلیمی و آب‌ و هوایی به استانی چهار فصل تبدیل شده است که علاوه بر دارا بودن نزدیک به 3هزار اثر تاریخی ثبت شده در فهرست ثبت ملی، دارای جاذبه‌های طبیعی متنوعی است که هر یک از جاذبه‌ها در نوع خود بی‌نظیر است.
او با اشاره به 11 اثر ثبت جهانی در استان فارس افزود: پتانسیل مناطق طبیعی آبشارها و چشمه‌های موجود در فارس دارای ویژگی‌های متفاوتی با استان‌های دیگر است که بعضی از این مناطق حتی قابلیت ثبت در فهرست جهانی را نیز دارند.
معاون‌‌‌ گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: در جلسه کمیته طبیعت‌گردی موضوعاتی از قبیل تعریف مسیرهای طبیعت‌گردی به تفکیک شهرستان‌ها، ظرفیت‌سنجی و امکان‌سنجی مناطق طبیعی و برنامه‌ریزی برای تطبیق میزان بازدید متناسب با ظرفیت آن مناطق، سامان‌دهی تورهای طبیعت‌گردی بررسی و مصوب شد.
محسن‌نژاد اضافه کرد: جلسات این کمیته هر سه ماه یک‌بار برگزار و به تناسب دستور جلسات از نهادها، ارگان‌ها و تشکل‌های مرتبط برای حضور در جلسه دعوت خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی