[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

سند تحول سازمان بهزیستی تدوین شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس تلاش‌های انجام‌شده در راستای توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی را مثبت ارزیابی کرد و ضمن تأکید بر لزوم تقویت این اقدامات گفت: در زمینه موضوعات درمانی، تربیتی، اشتغال، معیشت، مسکن و...  حرکت‌های بسیار ارزشمندی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم انجام شده و باید به‌عنوان یکی از برنامه‌های خوب و مؤثر ادامه یابد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در بازدید از اداره کل بهزیستی استان ، ضمن تبریک هفته بهزیستی عنوان کرد: توجه به مددجویان و توان‌خواهان نه‌تنها یک وظیفه اجتماعی و انسانی است، تکلیفی شرعی در چارچوب قانون نیز محسوب می‌شود. وی با بیان اینکه در آموزه‌های دینی و فرهنگی ما ارج‌نهادن به انسان همواره مورد توجه بوده است، یادآور شد: یک انسان فارغ از محدودیت‌ها و کاستی‌هایی که به دست خود آنها نیز ایجاد نشده، مورد احترام‌ است و باید همچون سایر شهروندان زندگی کنند. 
نماینده عالی دولت در استان فارس بیان کرد:  در عمر پربرکت سازمان بهزیستی در راستای  عزت و احترام و کرامت مددجویان و توان‌خواهان اقدامات خوبی انجام شده است. دکتر رحیمی ادامه داد: البته تقدیر از اقدامات انجام‌شده به معنای این نیست که تمام نیازها و مشکلات این قشر جامعه مرتفع شده و معتقدیم هر روز مشکلات و موضوعات متفاوتی نمود پیدا می‌کند که باید برای حل آنها چاره‌اندیشی کرد.
استاندار  فارس با اشاره به گذشت ۴۰ سال از عمر سازمان بهزیستی، چهل‌سالگی را زمان پختگی و خردورزی، بردباری و تحول دانست و اظهار کرد: هم‌اکنون زمان آن رسیده که همه نقاط قوت و ضعف سال‌های گذشته بررسی شده و سند و برنامه‌ای در راستای تحول و توسعه این سازمان تدوین و اجرایی شود. دکتر رحیمی تلاش‌های انجام‌شده در راستای توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی را مثبت ارزیابی کرد و ضمن تأکید بر لزوم تقویت این اقدامات گفت: در زمینه موضوعات درمانی، تربیتی، اشتغال، معیشت، مسکن و... حرکت‌های بسیار ارزشمندی انجام شده و باید به‌عنوان یکی از برنامه‌های خوب و مؤثر ادامه یابد.
وی اشتغال را از دغدغه‌ها و مسائل امروز جامعه برشمرد و با اشاره به اینکه محدودیت‌های موجود این مشکل را در جامعه هدف بهزیستی پررنگ‌تر کرده است، خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید تمام تلاش بر این است که با ایجاد فرصت‌های شغلی هدفمند برای این افراد قسمتی از این مشکل رفع شود.
استاندار فارس اظهار کرد: در این راستا تسهیلاتی در اختیار نهادهای حمایتی قرار داده شده است که با هدف ایجاد اشتغال به مددجویان اختصاص می‌یابد.
توجه به آموزش، تأمین مسکن و بهره‌گیری از توان خیرین و سازمان‌های مردم‌‌نهاد برای کاستن از مشکلات مددجویان و افرادی که دچار محدودیت‌های جسمی یا ذهنی هستند، از دیگر موضوعاتی بود که دکتر رحیمی بر لزوم انجام آن‌ها در بهزیستی تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی