[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

طرح احداث تقاطع غیرهمسطح جام جم بازنگری می‌شود، روزنامه شیراز نوین

دکتر نواب قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه کلیات طرح بازنگری احداث تقاطع غیر همسطح جام جم مورد تأیید کمیسیون قرار گرفت، گفت: با توجه به موانع فنی و اجرایی خصوصاً بحث تملکی که در اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح جام جم وجود داشت و همچنین نظر به اهتمام شهرداری بر اتمام پروژه بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی تا پایان سال جاری، به لحاظ تسریع در اجرای این تقاطع، طرح آن مورد بازنگری قرار گرفت تا علاوه بر تأمین دسترسی‌های لازم به تقاطع مذکور، امکان اجرای سریع‌تر پروژه و با حداقل تملک فراهم شود.
قائدی افزود: بر این اساس مقرر شد ظرف مدت یک ماه طراحی معماری پل روگذر، طرح پلان هندسی تقاطع و طراحی سازه پل‌ها انجام و گزارش آن به کمیسیون ارائه شود.
نواب قائدی مساعدت و همکاری صدا و سیمای فارس در اجرای این پروژه را مهم برشمرد و بیان داشت: از آنجا که این تقاطع در ابتدای بزرگراه سپهبد شهید سلیمانی احداث می‌شود، بخشی از آن از مقابل صدا و سیما می‌گذرد که مساعدت صدا و سیمای فارس در بحث تملک و آزاد سازی مسیر می‌تواند کلنگ زنی و شروع عملیات اجرایی پروژه را تسریع بخشد.
قائدی در بخش دیگری از سخنان خود از افزایش حق الزحمه رانندگان استیجاری شهرداری خبر داد و گفت: باتوجه به مراجعات و درخواست‌های مکرر رانندگان استیجاری، این موضوع نیز در جلسه ای با حضور اعضای کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک مطرح و پس از بررسی‌های لازم، با افزایش حقوق رانندگان استیجاری موافقت شد تا ضمن کمک به معیشت آنها شاهد آرامش خاطر و سلامت روحی و روانی این عزیزان باشیم.
عضو شورای شهر شیراز همچنین در خصوص نرخ کرایه جابه‌جایی مسافر در ناوگان اتوبوس، مینی بوس و تاکسی شهر شیراز، گفت: لایحه تعیین نرخ کرایه جابه‌جایی مسافر در شبکه حمل و نقلی در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا بررسی و به همراه طرح افزایش حقوق رانندگان استیجاری شهرداری جهت تصویب به صحن شورا ارائه شده است.
نواب قائدی با اشاره به حذف دریافت کرایه نقدی در کلیه ناوگان اتوبوس و مینی بوس، اظهار داشت: با توجه به تشدید ویروس کرونا و لزوم حفظ سلامتی شهروندان و رانندگان، مقرر شد در صورت خرابی دستگاه کارتخوان در اتوبوس‌ها و مینی بوس ها، از مسافرین کرایه ای دریافت نشود.
عضو شورای شهر شیراز خاطرنشان کرد: شهرداری بایستی این موضوع را به نحو مقتضی اطلاع رسانی کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی