[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

برای جنازه برجام هزینه نمی‌کنیم ، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر سیاست واحد تمام گروه‌های سیاسی آمریکا، گفت: جمهوری اسلامی آینده سیاسی و اقتصاد خود را به نتایج انتخابات ایالات متحده گره نزده است.
ابراهیم عزیزی در گفت‌وگو با خانه ‌ملت، در توضیح تأثیر نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر سیاست خارجی و روابط بین‌الملل ایالات متحده، گفت: جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های آمریکا مانند دو لبه قیچی هستند؛ بنابراین تفاوتی بین تفکر این دو گروه سیاسی و نگاه آنها نسبت به مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نیست.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: جمهوری اسلامی ایران به همان اندازه از جمهوری‌خواهان ضربه خورده که از دموکرات‌ها آسیب دیده است. آنها در راستای سیاست واحد حرکت می‌کنند و سیاست واحد آنها مقابله با جریان‌های آزادی خواه و نظام‌هایی است که می‌خواهند طبق آرمان‌های اعتقادی حرکت کنند. وی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی از تمام توان خود برای تقویت ظرفیت‌های داخلی استفاده می‌کند، یادآور شد: رأی‌آوری هرکدام از جریان‌های سیاسی آمریکا تأثیری در روابط آنها با ایران و احیای قراردادهای بین المللی چون برجام نمی‌کند. برجام به جنازه‌ای تبدیل شده که جمهوری اسلامی دیگر نباید برای آن وقت یا هزینه صرف کند.
عزیزی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران اقتصاد و آینده سیاسی خود را به نتایج انتخابات آمریکا گره نزده هرچند نتیجه انتخابات در معادلات بین‌المللی تأثیر خواهد داشت اما جمهوری اسلامی اولویت‌های خود را دنبال می‌کند.
رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران به عنوان پرچم دار حرکت بزرگ منطقه و کشورهای تأثیرگذار به توانمندی خود متکی است؛ زیرا آمریکایی‌ها با کشورهای مستقل، آزادی خواه و پرچم داران آزادی بخش دشمنی دارد و به یک شکل رفتار می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی