[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

امامان جمعه به نقاط قوت امور بپردازند ، روزنامه شیراز نوین

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه فارس با بیان اینکه بسیاری از مطالبات امروز مردم از نهاد نماز جمعه و خطیب آن، جزو وظایف این نهاد نیست، گفت: فوق لیسانس، کمترین مدرک تحصیلی خطبای جمعه در استان است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام ملک مکان در شورای فرهنگ عمومی فارس، ضمن تبریک هفته بزرگداشت نماز جمعه، بیان کرد: اکنون ۹۰۰ پایگاه نماز جمعه در سطح کشور فعال است. او با بیان اینکه فارس دارای ٧٦ نهاد تشیع است، افزود: هدف از بزرگداشت این هفته جریان سازی پیرامون بازآفرینی هویت نماز جمعه و ارتقای ظرفیت هدایتگری ملی نهاد نماز جمعه است.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه فارس به سیاست‎های تعیین شده برای اجرای برنامه‌ها در این هفته هم اشاره و خاطرنشان کرد: معرفی کارکردهای نماز جمعه در عصر غیبت، تشریح خدمات و دستاوردهای نهاد نماز جمعه در سطوح ملی و منطقه‌ای، اصلاح نگرش و تقویت مطالبات حقیقی مردم از نهاد نماز جمعه، بازشناسی جایگاه نهاد نماز جمعه در آیات و روایات، معرفی برنامه‌ها و اقدامات الگوساز ائمه جمعه و معرفی و تجلیل از چهره‌های ماندگار و مفاخر نهاد نماز جمعه از مهم‌ترین سیاست‌هاست. ملک‌مکان عنوان کرد: توصیه و تأکید شده که تا جایی که ممکن است خطبای جمعه گلایه از مسئولان را به خود آنها انتقال دهند.
سید احمد احمدی زاده، معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه نماز جمعه یه عنوان یک نهاد مقدس اهداف و نقشی دارد که اثرگذاری آن در جامعه بسیار حائز اهمیت است، گفت: بصیرت افزایی، تقوا، ایجاد یکپارچگی و رویش چهار نقش مهم ائمه جمعه است. او ادامه داد: در سالروز اقامه نماز جمعه باید بررسی شود که در این مؤلفه‌ها چقدر موفق بوده‌ایم و نسبت به تقویت داشته‌ها و رفع نواقص اقدام شود. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه امروز دشمن بر القای یاس و ناامیدی میان مردم تأکید دارد و گاهی خواسته و ناخواسته مباحثی را مطرح می‌کنیم که مورد بهره برداری دشمنان قرار می‌گیرد، خواستار پرداختن امامان جمعه به نقاط قوت شد و گفت: امروز و در شرایطی که گرفتار تحریم و بیماری هستیم، هزاران میلیارد تومان پروژه افتتاح شده یا در دست بهره برداری است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی