[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

واگذاری اراضی ملی خسارت‌دیده از آتش‌سوزی ممنوع شد، روزنامه شیراز نوین

ایسنا/ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: در راستای صیانت و حراست از عرصه‌های طبیعی و ابلاغیه سازمان جنگل‌ها و مراتع، واگذاری اراضی ملی در محدوده‌های خسارت دیده از آتش سوزی‌ها ممنوع شده است. شهرام منتصری در جمع خبرنگازان با بیان اینکه برخی از سودجویان با هدف تصرف اراضی ملی، اقدام به آتش زدن و تخریب پوشش گیاهی اراضی ملی می‌کنند، افزود: براساس سیاست‌های ابلاغی جدید سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و در راستای صیانت و حراست از عرصه‌های منابع طبیعی هرگونه واگذاری در محدوده‌هایی که دچار آتش سوزی شده ممنوع است.
او با بیان اینکه طبق ابلاغ سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری، محدوده‌های آسیب دیده از آتش‌سوزی در سطح اراضی ملی نقشه‌برداری شده و در لیست سیاه واگذاری قرار خواهد گرفت، این اقدام را در راستای صیانت از عرصه‌های مرتعی و جنگلی به عنوان میراث ملی ارزیابی کرد. منتصری ادامه داد: با ابلاغ این دستورالعمل از این پس اراضی دچار آتش سوزی به هیچ عنوان قابل تصرف، کشت یا انجام فعالیت‌های عمرانی نظیر فعالیت‌های معدنی نبوده و در این اراضی تنها عملیات‌های اصلاحی و احیایی منابع طبیعی مانند درختکاری، بوته کاری و بذرپاشی برای ترمیم و احیا انجام می‌شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس افزود: با این اقدام حفاظت بیشتری از مناطق انجام ‌شده و به این ترتیب آتش زدن عمدی و هدفمند اراضی ملی به شدت کاهش می‌یابد. منتصری با تأکید بر تلاش گسترده مجموعه منابع طبیعی در پیشگیری از وقوع آتش‌سوزی‌ها در عرصه‌های منابع طبیعی اضافه کرد: موضوع آتش‌سوزی‌ها با همکاری، نظارت و حساسیت بیشتر دستگاه‌های نظارتی و قضایی در دستور کار قرار گرفت که انتظار می‌رود با تمهیدات و نظارت بیشتر برای مقابله با تخلفات و نیز شناسایی بیشتر متخلفان با همکاری نهادهای امنیتی شاهد کاهش وقوع آتش سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی