[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

مزایای فلفل هندی برای بدن، روزنامه شیراز نوین

الودکتر/ فلفل هندی برای سلامتی انسان بسیار مفید است. در این مقاله مزایای مصرف این ماده غذایی در پخت و پز را با شما در میان می‌گذاریم.
بسیاری از مردم فلفل هندی را به عنوان پادشاه گیاهان دارویی می‌دانند. در واقع، این فلفل هزاران سال است که برای کمک به درمان بسیاری از مشکلات سلامتی استفاده می‌شود. فلفل‌های هندی نه تنها دارای خواص دارویی هستند، بلکه فلفل‌های هندی نیز برای پخت و پز استفاده می‌شوند و حاوی مواد مغذی مفیدی هستند.
فلفل هندی چیست؟
فلفل هندی نوعی فلفل چیلی است. ابن فلفل‌ها در اصل در امریکای مرکزی و جنوبی رشد کرده اند، اما در قرن 15 توسط کریستف کلمب به اروپا آمدند. فلفل هندی یک ادویه معمولی است که در بسیاری از سبک‌های مختلف منطقه ای پخت و پز استفاده می‌شود و هزاران سال از آنها به صورت پزشکی استفاده شده است. این فلفل دارای یک پروفایل تغذیه چشمگیر بوده که شامل انواع آنتی اکسیدان‌هایی است که برای سلامت شما مفید هستند.
یک قاشق غذاخوری (5 گرم) فلفل هندی حاوی موارد زیر است:
کالری: 17
چربی: 1 گرم
کربوهیدرات: 3 گرم
فیبر: 1.4 گرم
پروتئین: 0.6 گرم
کپسایسین، ماده فعال در فلفل‌های هندی است که به آنها خواص دارویی می‌دهد. همچنین طعم گرمی به این فلفل می‌دهد. در واقع تندی موجود فلفل هندی به دلیل وجود کپسایسین می‌باشد. هرچه کپسایسین بیشتری وجود داشته باشد فلفل تندتر و داغ‌تر است.
در این قسمت 8 مزیت علمی این فلفل هندی را با شما در میان می‌گذاریم:
فلفل هندی متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد
کپسایسین در فلفل‌های هندی دارای این ویژگی است که متابولیسم بدن را تقویت می‌کند. این ماده کمک می‌کند تا بدن شما گرمای بیشتری تولید کند و شما در طول روز کالری بیشتری مصرف کنید. این کار را از طریق یک فرایند ترموژنز ناشی از رژیم غذایی انجام می‌دهد که باعث افزایش متابولیسم شما می‌شود.
در یک مطالعه، افرادی که صبحانه ای حاوی کپسایسین و روغن تری‌گلسیرید متوسط زنجبیل مصرف کردند، 51 درصد کالری بیشتری را صرف غذا در مقایسه با افرادی که صبحانه نداشتند، سوزانده‌اند.
اما در حالی که کپسایسین به افزایش سوخت و ساز کمک می‌کند، اثر کلی آن کوچک است. در مطالعه دیگری، افرادی که 1 گرم فلفل قرمز را خوردند تنها 10 کالری بیشتری را در عرض 4 و نیم ساعت سوزانده بودند، در مقایسه با افرادی که فلفل هندی مصرف نکردند.
همچنین مهم است بدانیم افرادی که به طور منظم فلفل‌های کایین (فلفل هندی) مصرف می‌کنند در طول زمان به همان میزان از آنها سود نمی‌برند؛ زیرا بدن آنها با این تأثیر وفق پیدا می‌کند و تغییری در بدن ایجاد نمی‌کند.
این فلفل‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا کمتر احساس گرسنگی کنید
جالب توجه است، فلفل‌های هندی ممکن است گرسنگی شما را کاهش دهد، به شما کمک می‌کند کمتر بخورید و برای مدت طولانی احساس سیری داشته باشید.
مطالعات بسیاری نشان می‌دهد کپسایسین در فلفل‌های کایین کمک می‌کند تا گرسنگی رادر بدن شما کاهش دهد. این روش به طور کامل درک نمی‌شود، اما یک مطالعه نشان می‌دهد که تولید هورمون گارلین گرلین را کاهش می‌دهد. یک مطالعه نشان داد افرادی که کپسایسین مصرف می‌کنند غذای کمتری را در طول روزمی خوردند نسبت به کسانی که این فلفل را مصرف نمی‌کنند. به طور خاص، کسانی که مکمل کپسایسین مصرف می‌کنند، 10 درصد کمتر مصرف می‌کنند؛ در حالی که کسانی که نوشیدنی حاوی کپسایسین مصرف می‌کنند 16 درصد کمتر می‌خوردند. افرادی که در همان مطالعه نیز احساس سیری کامل کردند، در حالی که کالری کمتری مصرف کردند.
فلفل هندی فشار خون را پایین می‌آورد
فشار خون بالا یک خطر بزرگ سلامتی در سراسر جهان است. در حقیقت، بیش از 40٪ از بزرگسالان بالای 25 سال دارای فشار خون بالا هستند. جالب توجه است، مطالعات حیوانی نشان داده است که کپسایسین در فلفل‌های هندی ممکن است فشار خون بالا را کاهش دهد. یک مطالعه در موش‌های دارای فشار خون بالا نشان داد که مصرف طولانی مدت ادویه جات ترشی جات حاوی کپسایسین موجب کاهش فشار خون می‌شود.
مطالعه دیگری نشان داد که کپسایسین باعث تسکین رگ‌های خونی در خوک‌ها شد و منجر به کاهش فشار خون شد. مهم است که توجه داشته باشید که یافته‌های فوق بر اساس حیوانات است و اثرات کپسایسین در انسان‌ها متفاوت است. 
بهبود عملکردهای گوارشی بدن
ادویه‌های رژیمی و اجزای فعال آنها می‌توانند مزایای زیادی برای معده شما ایجاد کنند. به عنوان مثال فلفل هندی ممکن است به تقویت دفاع معده در برابر عفونت کمک کند، تولید مایع گوارش را افزایش دهد و آنزیم‌های تولید شده در معده را آسان کند و به هضم غذا در معده کمک کند. این کار را با تحریک اعصاب در معده می‌کند که برای محافظت از آسیب ایجاد سیگنال در بدن کمک می‌کند. در حالی که برخی معتقدند که غذای تند ممکن است باعث زخم معده شود، مقاله بررسی شده نشان داده است که کپسایسین در فلفل‌های کایین واقعاً ممکن است به کاهش خطر زخم معده کمک کند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی