[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

آرد سوخاری، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم
مغز نان باگت: 5 عدد
پودر سیر: 1 قاشق چای‌خوری
پودر پیاز: 1 قاشق چای‌خوری
ادویه کاری: 1 قاشق چای‌خوری
زردچوبه: 1 قاشق چای‌خوری
نمک: یک‌چهارم قاشق چای‌خوری
فلفل سیاه: یک‌چهارم قاشق چای‌خوری
ادویه پاپریکا: یک‌چهارم قاشق چای‌خوری
پودر آویشن: یک‌چهارم قاشق چای‌خوری

آرد سوخاری از جمله چیزهایی است که باید در هر آشپزخانه‌ای وجود داشته باشد. می‌پرسید چرا؟ اگر یک مرتبه هوس کنید قارچ سوخاری بخورید و آردش را نداشته باشید، چه کار می‌شود کرد؟ اگر فرزندتان دلش میگو یا مرغ سوخاری بخواهد چطور؟ به همین دلیل وجود این آرد همه کاره همیشه لازم است.
حالا تصور کنید که خودتان بتوانید در خونه این آرد را تهیه کرده و برای پخت غذا از آن استفاده کنید. از این بهتر نمی‌شود. با آرد سوخاری می‌شود مرغ، ماهی، میگو، قارچ و خیلی از خوراکی‌های دیگر را خوشمزه و لذیذ کرد. زمانی هم که آردش خانگی باشد، مطمئناً هم خوشمزه‌تر و هم سالم‌تر است. زیرا ترکیباتش را می‌دانید و حتی می‌توانید آن را بنا بر ذائقه خودتان آماده کنید.
این آرد را می‌شود با استفاده از هر نوع نان حجیم مثل باگت، تست یا فرانسوی درست کرد. به همین خاطر می‌شود گفت کاملاً اقتصادی است. زیرا می‌توانید نان‌هایی را که دارند بیات می‌شوند و دیگر قابل خوردن نیستند، به آرد تبدیل کنید. با تهیه این نوع آرد در منزل به حفظ سلامت و اقتصاد خانواده کمک می‌کنید. پس با ما همراه باشید.  

طرز تهیه
1- مغز نان باگت را به تکه‌های کوچک تقسیم کنید. سپس آنها را 1 یا 2 روز در معرض هوا قرار دهید تا کامل خشک شوند. نان‌ها را در جای گرم و مرطوب نگذارید، زیرا کپک می‌زنند.
2-وقتی که مغز نان کامل خشک شد داخل آسیاب یا مخلوط کن بریزید. البته آسیاب نان را کاملاً پودر می‌کند اما مخلوط کن مقداری درشت است.
3- مغز نان‌های پودر شده را الک کرده و قسمت‌های درشت باقی مانده را باز هم آسیاب کنید. دوباره از الک بگذرانید تا کاملاً آردی‌شکل و پودر شود.
4- وقتی مغز نان باگت به اندازه دلخواه پودر شد ادویه‌ها و دیگر مواد را به آن افزوده و با قاشق کاملاً مخلوط کنید.
5- آرد سوخاری شما آماده است. داخل یک زیپ‌کیپ یا ظرفی با درب محکم ریخته و در فریزر نگهداری کنید.
6- این آرد تا چند ماه در فریزر ماندگاری داشته و می‌توانید در مواقع لازم از آن استفاده کرده و طعم بی نظیر غذاهای سوخاری را بچشید.

نکات کلیدی
می‌توانید به جای مغز نان باگت از نان تست نیز استفاده کنید. کافی است قسمت‌های قهوه ای رنگ نان را جدا کرده و وسط آن را خشک کنید.
برای خرد کردن نان‌ها از گوشت‌کوب نیز می‌توانید استفاده کنید.
از هر نوع نان حجیم می‌توانید استفاده کنید. حتی می‌توان تمام نان باگت را خشک کرده و آن را پودر نمود.
می‌توانید نان را با فر نیز خشک کنید. این روش سریع‌تر است. برای تهیه آرد سوخاری در فر کافی است نان را داخل فر روشن قرار داده و چک کنید. همین که رنگش به سمت قهوه ای متمایل شد فر را خاموش کنید.
تمام ادویه‌ها را می‌توانید بنا بر ذائقه خود کم، زیاد یا حذف کنید. هرگونه ادویه دیگر نیز می‌تواند اضافه شود.
منظور از قاشق چای‌خوری قاشق چای‌خوری استاندارد است. در صورتی که قاشق استاندارد ندارید، به جای قاشق چای‌خوری از مرباخوری و به‌جای یک چهارم چای‌خوری از قاشق چای‌خوری کوچک استفاده کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی