[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

وام کرونا برای تمامی صنوف ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس گفت: در پی ابلاغ تبصره ذیل ماده ۱۱ مصوبه جلسه ۱۶ ستاد ملی مدیریت کرونا و تصمیمات جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به تاریخ ۲/۲/۹۹، مبلغ ۲۳۶۰ میلیارد تومان اعتبار تسهیلات ویژه بنگاه‌های به شدت آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا به استان ابلاغ و ۱۹ بانک و مؤسسه عامل جهت استان فارس تعیین شده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از‌روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، سهراب مختاری با بیان اینکه در فاز نخست تعداد ۸۰۴۷۲ کارگاه دارای لیست بیمه با اشتغال حداقل ۱۳۸ هزار نفر نیروی انسانی توسط ستاد ملی شناسایی و فهرست مربوطه ابلاغ شده است، عنوان کرد: این اعتبارات مشمول ۱۴ رسته و ۵۵۰ شغل می‌باشد.
وی افزود: تا کنون بالغ بر ۱۵۰۰۰ کارگاه با بیش از ۲۶۵۰۰ نفر اشتغال پس از تأیید دستگاه‌های اجرایی به مؤسسات عامل و بانک‌های ذی‌ربط جهت اخذ تسهیلات معرفی شدند.
مختاری با بیان اینکه استان فارس جایگاه نخست در کشور را در زمینه تعداد طرح‌ ارسالی به بانک‌ها دارد خاطرنشان کرد: پس از فارس، استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان قرار دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس همچنین گفت: در راستای تحقق بیانات مقام معظم رهبری در زمینه شعار سال و به منظور حفظ فرصت‌های شغلی موجود در سطح استان، پرداخت سریع و جذب کامل اعتبارات تسهیلات کرونا مد نظر بوده است که با درایت استاندار محترم فارس در دستور کار و توجه جدی بانک‌ها، دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران با همکاری بخش خصوصی و تشکلات کارفرمایی قرار گرفته است. مختاری در بخش دیگر صحبت هایش از شروع پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های به شدت آسیب دیده از ویروس کرونا که فاقد لیست بیمه نزد سازمان تأمین اجتماعی و کد کارگاه می‌باشند، خبر داد و تصریح کرد: با تصمیمات اخذشده در ستاد ملی مدیریت کرونا صاحبان و شاغلان کسب و کارهایی که کد بیمه و کد کارگاهی ندارند نیز مورد حمایت قرار می‌گیرند.
وی افزود: به منظور شناسایی این افراد با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه از جمله وزارت کشور، وزارت نفت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت ورزش و جوانان، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت راه و شهرسازی هماهنگی لازم انجام شده است.
مختاری یادآور شد: از صبح روز پنجشنبه ۱۲ تیرماه پیامک اطلاع رسانی و دعوت از متقاضیان فاقد لیست بیمه و مشمول دریافت تسهیلات از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شده است اما برای کسانی که مشمول باشند و پیامک دریافت نکرده باشند هم امکان ثبت‌نام وجود دارد. وی گفت: برای افراد فاقد لیست بیمه و کد کارگاهی مشمول از سه شنبه ۱۶ تیر ماه با مراجعه به سامانه کارا به نشانی www.kara.mcls.gov.ir امکان ثبت نام وجود دارد و لازم به توضیح است که کارگاه‌های دارای لیست بیمه نیز همچنان می‌توانند ثبت نام نمایند و مهلت ثبت نام تا پایان تیرماه سال جاری خواهد بود.
مختاری افزود: در کشور ۳ میلیون نفر شاغل بدون بیمه یا کد کارگاهی در ۱۴ رسته منتخب شناسایی گردیده اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی